hengst langs merries zonder te dekken?

Moderators: Coby, balance, Dyonne, Sica, C_arola, Neonlight, Firelight

Toevoegen aan eigen berichten
 
 
beebielove
Berichten: 2
Geregistreerd: 21-05-16

hengst langs merries zonder te dekken?

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 21-05-16 00:35

Wat vinden jullie van de volgende situatie;

Een tweejarige hengst. Voorheen met ruin samen gestaan. Nooit gedekt. Kijkt niet om naar merries. Ook niet indien hengstig.

Geplaatst in weide met vollop gras. En goede stroomomheining.
Naast 2 (oude) merries. Waarvan 1 niet meer hengstig word. Ander wel maar bied zich niet aan oid.
Contact over de draad is mogelijk!

Hoe staan jullie hierin? Een paard bijkopen is geen optie.
Castreren word liever mee gewacht tot paard 3 is.

Ik hoor graag meningem van anderen. Indien nodig word hij eerder gecastreerd. Maar de hoop is dat hij flink zwaar word daar hij een prachtige uitstraling en bouw heeft.

Boemklatsch

Berichten: 1204
Geregistreerd: 11-01-11
Woonplaats: Eindhoven

Re: hengst langs merries zonder te dekken?

Link naar dit bericht Geplaatst: 21-05-16 00:41

Zou het geen ideale situatie vinden... Hij hoeft het maar een keer in z'n bol te krijgen en lak te hebben aan het draad er tussen en je hangt. Onnodig risico. :n

Mariska_28

Berichten: 10938
Geregistreerd: 19-01-03
Woonplaats: Ees (Drenthe)

Re: hengst langs merries zonder te dekken?

Link naar dit bericht Geplaatst: 21-05-16 00:45

Ik zou bang zijn dat er met een maaiend voorbeen de onderste draad meegepakt wordt.. Dus nee, ik zou het niet doen..

tamary

Berichten: 30409
Geregistreerd: 19-06-02
Woonplaats: Drenthe

Link naar dit bericht Geplaatst: 21-05-16 00:45

Uitzwaren gebeurt tussen de 6 en 8 jaar als de groeischijven gesloten zijn en paard massa gaat bouwen. Uitstraling is een stuk karakter, een stuk training, en een stuk goed gewoon goed in zijn vel zitten. Hormonen bouwen weliswaar massa, maar niet altijd waar het functioneel is voor gebruik door ons (te dikke hals om fijn af te buigen bv).

Of je hengst op merries gaat reageren hangt van seizoen, leeftijd en gezondheid af. Onder normale omstandigheden ligt de omslag naar meer kunnen met slurfje dan plassen ergens tussen de 2 en 3 jaar. Hij kan dus heel goed wakker worden nog deze zomer en dan heb je er behoorlijk werk aan. Castratie voordat de hengstenmanieren opduiken maakt hanteren makkelijker, omdat er geen ongewenste gewoontes op dit punt insluipen die er weer uit moeten. Alleen is het nu redelijk laat in het jaar qua vliegen. Alleen zetten zou voor mij geen optie zijn, zeker op deze leeftijd niet. Ergens tussen de 2 en 3 jaar zijn ze nl ook veulen af en worden een aantal dingen niet meer getolereerd wat veulen nog wel mag. Nee leren accepteren is een belangrijk stuk van de socialisatie, en de gehele socialisatie periode beslaat 0 tot 4 jaar.

Coloured

Berichten: 2834
Geregistreerd: 09-06-07

Link naar dit bericht Geplaatst: 21-05-16 01:09

Als ze snuffelcontact kunnen hebben over het draad, zou ik het gevaarlijk vinden ook al biedt de merrie zich niet aan en heeft de hengst nog nooit gedekt.
Als je hem echt hengst wilt houden is het misschien een idee om een extra lint er tussen te zetten en wel zo dat ze een flink eindje bij elkaar uit de buurt staan zodat ze niet meer kunnen neuzen met elkaar.

maximuss

Berichten: 3224
Geregistreerd: 15-09-11
Woonplaats: Down with the fishes

Re: hengst langs merries zonder te dekken?

Link naar dit bericht Geplaatst: 21-05-16 01:26

Ik zou sowieso de omheining upgraden: nl tenminste twee houten dwarslatten ipv enkel draad aan de gemeenschappelijke zijde. En toch kijken om er iets bij te zetten zodat hij niet voor elk sociaal contact over de omheining moet gaan neuzen (desnoods pensionpaard).

Koper

Berichten: 31785
Geregistreerd: 12-10-07
Woonplaats: waar meer kalk dan water uit de kraan komt

Link naar dit bericht Geplaatst: 21-05-16 04:33

Ik zou in de beschreven situatie ook minimaal nog een linie draad er tussen zetten zodat ze niet kunnen neuzen.

Overigens wordt mijn ruin (gecastreerd met 2,5 jaar, zwaar aangezette hals) ook voor hengst aangezien wanneer hij in de inrijbak rondloopt zonder zijn vriendjes. Dat heeft dan gewoon te maken met zijn uitstraling en gehinnik. Aan het eind van dat wedstrijdweekend was hij schor. En vandaag kreeg ik van iemand zelfs de vraag of mijn merrie een hengst is omdat ze steeds op een bepaalde ruin reageert. Ze vindt die ruin gewoon heel aantrekkelijk :')

Als je 'm niet wil laten keuren en hem nog een tijd hengst laat omdat hij er dan imposanter uitziet vind ik dat eigenlijk afbreuk doen aan het welzijn van het paard voor een esthetisch ideaal van de mens. Niet iets wat ik zelf etisch zou vinden :o

mika11

Berichten: 11523
Geregistreerd: 12-12-10
Woonplaats: Noord Veluwe

Re: hengst langs merries zonder te dekken?

Link naar dit bericht Geplaatst: 21-05-16 07:57

Het blijft wel een risico, de hormonen van de hengst kunnen toch zo opeens opspelen ook al is dat tot nu toe nog niet gebeurd.

miesnaom
Berichten: 822
Geregistreerd: 08-04-14

Re: hengst langs merries zonder te dekken?

Link naar dit bericht Geplaatst: 21-05-16 08:11

Kan je anders geen maatje zoeken ? Iemand die een plekje op de wei zoekt dan is die persoon blij en jij? Je hoeft dan geen paard te kopen of te onderhouden maar je heb wel een maatje voor je hengst (natuurlijk dan wel voor een ruin kiezen ) miss zoekt iemand nog een weitje voor ook zijn 2 jarige hengst?

NatasjavE

Berichten: 30866
Geregistreerd: 21-04-04
Woonplaats: De Bilt

Link naar dit bericht Geplaatst: 21-05-16 08:11

Ik vind dat de jonge hengst tussen andere ruinen/hengsten moet staan. Diertje moet toch kunnen spelen?

Nog afgezien van de al genoemde risico's.

Zerena

Berichten: 3933
Geregistreerd: 29-12-04

Re: hengst langs merries zonder te dekken?

Link naar dit bericht Geplaatst: 21-05-16 08:17

Zoals hierboven al benoemd is, zou ik een extra draad (dubbel) spannen en met 2 meter ruimte ertussen zodat er niet meer geneust kan worden.
Ook zou ik er zeker een andere hengst/ruin erbij zetten zodat ze lekker kunnen ravotten.

troi
Berichten: 17573
Geregistreerd: 12-09-08
Woonplaats: Boven Zwolle

Re: hengst langs merries zonder te dekken?

Link naar dit bericht Geplaatst: 21-05-16 10:12

Zou voor mij onacceptabel zijn.

Daar zou ik een veel stevigere omheining omheen willen en flinke afstand.

En even goed overleg over dat de hengstenhouder weet dat die aansprakelijk kis voor de gevolgen als de merrie wordt gedekt, zelfs als de merrie in het land van de hengst springt. Het komt zeker wel voor dat de hengstige merries meer moeite doen om bij de hengst te komen dan omgekeerd. Veel hengstenhouders worden dan al een stuk enthousiaster om hun dier te laten ruinen.

jorretje

Berichten: 3992
Geregistreerd: 30-08-05
Woonplaats: Blaricum

Link naar dit bericht Geplaatst: 21-05-16 10:40

Zou ik echt niet doen!
Als het echt niet anders kan, zorg dan er er in ieder geval geen snuffel contact meer kan zijn tussen hengst en merries. Extra draad spannen met goed stroom erop met zoveel mogelijk ruimte van de merries of. Liever nog 2 dubbele extra lijnen een meter uit elkaar met daarachter nog een zo groot mogelijk stuk niks tot het draad van de merries.

beebielove
Berichten: 2
Geregistreerd: 21-05-16

Re: hengst langs merries zonder te dekken?

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 21-05-16 10:50

Hele duidelijke mening dus!!

Ik twijfelde zelf ook heel erg. Hij staat nu nog in pension met een andere ruin op een weide. Maar ik zou hem graag naar huis halen gezien me dat 100 euro in de maand scheelt.

Dan ga ik eens een afspraak maken voor zijn mannelijkheid!
Dan kan hij gewoon bij de merries staan!

Zerena

Berichten: 3933
Geregistreerd: 29-12-04

Re: hengst langs merries zonder te dekken?

Link naar dit bericht Geplaatst: 21-05-16 11:00

Goed idee!

Als je hem straks goed in training hebt, word hij stoer genoeg :)

MaritB

Berichten: 8939
Geregistreerd: 18-04-10

Re: hengst langs merries zonder te dekken?

Link naar dit bericht Geplaatst: 21-05-16 14:23

Dit topic wordt gesloten omdat TS deze heeft geopend met een niet goedgekeurd schaduwaccount.