Moderators: Essie73, Coby, balance, Firelight, Dyonne, NadjaNadja, Neonlight, Sica, C_arola
.
), klei, etc. kan ook snelle kalk hebben. Al is ook daar de hoeveelheid die de ph omhoog moet iets om op te letten. Langzame kalk kan wel eens meer effect hebben als er erg veel van nodig is.
). Zo'n karretje duw je dan gewoon zelf en strooit voor je uit.
Hier je stalgenoot Sanne (Vinc) ik kwam toevallig je topic tegen. Ons land zag er twee jaar geleden ook niet uit. Nu staat er zat gras ( op wat kale plekken na door de nattigheid
). Kalken zou ik nu niet meer doen maar pas in het najaar. Wij hebben heel veel onkruid/zuring met spade eruit gehaald, en de pollen/stukken die niet gegeten worden met de bosmaaier (op stal aanwezig). Wij hebben het daarbij bemest met speciale kunstmest voor paardenweide (Pavo). Hierbij heb je langzame afgifte van stikstof en beperkt je het eiwit gehalte in het gras. Het is hier ontzettend van opgeknapt. Omdat je (begrijpelijk) niet wil investeren zou ik eerst kijken of het wat wil groeien ipv inzaaien. Ik heb zoals je weet mijn land ook in stukken opgedeeld, en als je op tijd wisseld en ze het niet heel laat kaal eten doet dat vaak ook al erg veel. Hiervoor werd het inderdaad zeer intensief gebruikt en heel kaal gegeten. Sanniejtjuh schreef:Hi CardyHier je stalgenoot Sanne (Vinc) ik kwam toevallig je topic tegen. Ons land zag er twee jaar geleden ook niet uit. Nu staat er zat gras ( op wat kale plekken na door de nattigheid
). Kalken zou ik nu niet meer doen maar pas in het najaar. Wij hebben heel veel onkruid/zuring met spade eruit gehaald, en de pollen/stukken die niet gegeten worden met de bosmaaier (op stal aanwezig). Wij hebben het daarbij bemest met speciale kunstmest voor paardenweide (Pavo). Hierbij heb je langzame afgifte van stikstof en beperkt je het eiwit gehalte in het gras. Het is hier ontzettend van opgeknapt. Omdat je (begrijpelijk) niet wil investeren zou ik eerst kijken of het wat wil groeien ipv inzaaien. Ik heb zoals je weet mijn land ook in stukken opgedeeld, en als je op tijd wisseld en ze het niet heel laat kaal eten doet dat vaak ook al erg veel. Hiervoor werd het inderdaad zeer intensief gebruikt en heel kaal gegeten.
Hilary schreef:Kalken kan met de hand (in een emmertje gooien en zelf uitstrooien), maar je kan ook een klein kunstmeststrooiertje kopen (bijv. bij Van Cranenbroek, die zijn altijd net wat goedkoper). Zo'n karretje duw je dan gewoon zelf en strooit voor je uit.
Cardy schreef:Bedankt beide! Aan wat voor bedragen moet ik denken bij het aanschaffen van kalk?

Citaat:Dierlijke mest heeft een uitstekende bemestende waarde. Het voordeel van dierlijke mest is dat de meststoffen uit de mest verspreid over het weideseizoen vrijkomen. Juist omdat dit zo langzaam gaat, heeft de weide er het hele seizoen profijt van. Vaste stalmest heeft verreweg de voorkeur boven kunstmest of drijfmest. Bij drijfmest heeft koemest de voorkeur boven varkensmest, dat teveel voedingsstoffen bevat.
Drijfmest heeft een te hoog kaliumgehalte. Een te hoog gehalte van kalium in de bodem maakt het moeilijk voor het gras om magnesium en andere voor paarden belangrijke sporenelementen op te nemen. Houd er rekening mee dat met drijfmest ook onkruiden en ongewenste grassoorten meekomen. Voor een paardenweide is 10m3 drijfmest per hectare voldoende vanwege het hoge kaliumgehalte.
Vaste mest (ook paardenmest) vormt uitstekende compost indien deze minstens een jaar heeft gelegen voor hij wordt uitgereden. De in de mest aanwezige wormeieren zullen bovendien door dit composteren gedood worden. Vermenging met stro of hooiresten zal het composteringsproces nog verbeteren. Houtkrullen daarentegen blijken de compostering juist te bemoeilijken. Je zult dus twee mesthopen moeten hebben om de één te laten composteren en de volgende op te bouwen.