Wanneer ik mijn grote drinkbak vul met het putwaterwater dan is het eerst helder maar zit er de dag erop een soort olie achtig filmpje op. Is dit ijzer oxidatie? En is dit schadelijk?
Heeft iemand ervaring met evt schadelijke effecten van ijzerhoudend drinkwater bij paarden? Dit water is niet getest maar dat van een nabijgelegen put wel, hierbij was het ijzergehalte 15 mg per liter. Dit is blijkbaar vrij hoog maar ik kan nergens duidelijke informatie vinden over wat nou echt te hoog is en wat de evt gevolgen zijn voor paarden. Behalve dat het de opname van koper en zink kan tegenhouden, zou het nuttig zijn dit bij te voeren?
Ik heb ook overwogen om het water te ontijzeren, maar heb geen stroomvoorziening dus dit zou op de een of andere manier handmatig moeten (soort filtersysteem?) Evt tips? Bvd