sinds 3 weken lopen mijn paardjes op een nieuwe weiland en ik heb 2 stallen. Vanaf dag 1 toen ze daar net aan kwamen heb ik ze gelijk in de avond op stal gezet. Het weiland is een halve hectare groot en ik heb een ( ik noem het maar zo ) graas paddock van 30 bij 40 meter , daar achter komt de lange stuk van het weiland.
In het begin liepen mijn paardjes in de paddock met veel gras , ze hebben al hun best gedaan om het gras te maaien


Mijn ruin is een brede ( Irish cob) tinker en heeft snel de aanleg om erg dik te worden. Voorheen liepen mijn paardjes 3 jaar lang op een gemeente weiland naast een woonwijk en een middelbare school. Het afvallen van mijn ruin lukte daar echt voor geen meter. Wat ik ook deed en probeerde bij mijn ruin hij viel niet af. Ik heb mijn ruin samen met mijn merrie apart gezet van de rest van de groep of ze stonden op een weiland met heel weinig gras maar echt je zag geen resultaat. Soms dacht je even te kunnen zien dat hij was afgevallen , maar een paar dagen later was hij weer zo rond als een tonnetje.



Mijn ruin is een vreetzak eerste klas en eet echt heel de dag door . Begin dit voorjaar van dit jaar kocht ik een grasmasker ( greenquard) met halster en deed het bij mijn ruin om . Helaas was dit voor korte duur. Hij kon zijn gras masker zelf af doen of de andere pony's hielpen mijn ruin mee om de gras masker af te krijgen. Het koste me een halster en de dure grasmasker kreeg het er flink van langs en je zag al na een paar weken niet meer dat hij nieuw was. En elke dag moest ik de gras masker gaan zoeken in het weiland. Dit vond ik ook niks en heb de gras masker niet meer omgedaan.
In juni/juli van dit jaar kregen we te horen dat ze gaan bouwen op het weiland waar mijn paardjes toen liepen. Ik wilde niet afwachten tot we er echt van af moeten , je krijgt namelijk maar een dag of 8 a 14 van te voren te horen dat weg moet met je paarden en daar had ik geen zin in. ( bestemmingplan al ruin 20 jaar geleden gezegd en pas nu gaan ze beginnen wanner dat is het kan zijn eind dit jaar al of pas eind 2016 , het is elke keer met 5 jaar uitgesteld geweest)
Dus ging ik opzoek naar een nieuwe weiland en kwam eerst bij een heel klein stukje grond waar nog erg veel aan gedaan moest worden en ook dat vond ik niks. Een aantal weken later vond ik het weiland die ik nu huur.
Mijn paardjes lopen 10 a 12 uur buiten (overdag) en gaan in de avond op stal. Wat heerlijk om weer een stal te hebben en dat ik alles zelf weer kan doen. Mijn ruin die met gras masker nu op het weiland staat ( en nu ook om houdt

Ik doe elke dag het weiland mest vrij maken en dat levert mij ook een resultaat op. Mijn paardjes hebben geen worminfectie meer ! In het weiland waar ze voorheen lang in liepen werd het weiland niet mest vrij gemaakt , alleen als de paarden op een andere weiland kwamen te lopen dan werd kaal gegeten weiland met een eg bewerkt en mijn paardjes hadden daar een aantal keren een worminfectie.
Het koste mij toen ook veel ontwormkuren.
Ik ben erg blij dat ik deze stap heb gezet en dat mijn ruin nu kan gaan afvallen. Ik maakte me wel zorgen om mijn ruin. Nu het de goede kant op ga heb ik goede hoop dat het afvallen nu beter en en gemakkelijker gaat.
