Mallootje schreef:We hebben inderdaad al veel gedacht aan wat er allemaal zal moeten gebeuren, stilaan krijgen we een goed beeld denk ik.
Welke stalbedekking hebben jullie en waarom? Wij neigen naar stropellets vanwege de kleinere mesthoop en omdat je het makkelijker kan opslaan dan balen stro, maar heb in praktijk nog nooit met die pellets gewerkt.
Ik heb een tijdje stropellets gebruikt en op zich was ik daar wel tevreden van, al stoft het wel heel erg.
Je moet het dan wel gebruiken waarvoor het dient en het wat laten oppotten, ik weet niet of je dat wil doen? Probleem bij ons was dat mijn Haflinger de hele stal op twee dagen gewoon leegat... Zelfde met vlas (iets minder erg) en stro, dat heb ik niet eens geprobeerd. Nu heb ik houtkrullen en dat werkt prima!
Voor water: altijd makkelijk als je het regenwater van stal / schuilstal kan opvangen. Een tip die ik hier kan geven: neem geen doorzichtige vaten, want daar komen heel snel algen in in de zomer. Je hebt voor de waterleidingen van die draden die verwarmen, maar het punt waar het meestal het eerste bevriest, is de automatische drinkbak zelf. Wij zaten met hetzelfde probleem. Mijn man gaat nu zoiets ineen knutselen, zodat we niet elke dag op en af moeten met water:
http://www.ranchtanks.com/
Succes ermee en ik volg ook, want tips zijn altijd welkom!