we hebben al een aantal keren pony's opgevangen , in totaal . waarvan 2 zeer zwaar verwaarloost ( 1 was te ziek dus die hebben we vorige maand moeten laten gaan) .
mijn vader is hoefsmit ( natuurlijk bekapper basis niveau ). mijn moeder heeft vroeger met kwpn'ers gefokt en werkt nu nog steeds op de manege een aantal uur in de week. ikzelf ben 16 jaar .
onlangs hebben we ook een mentaal getraumatiseerd paard opgevangen , samen met onze goede instructrice (gecetificeerd en heeft zelf een aantal jaar grand prix gereden en paarden en ruiters tot dat niveau begeleid).
we beschikken over een stalgebouw met 4 grote ( 3,5 bij 4 ) stallen , en in de winter 1 ha land met eromheen een paddock paredise met aansluitend de 'bak' (35 bij 55) die als paddock dient en waar in de zomer gereden in kan worden.
in de zomer staat ook een 4.5 ha natuurgebied ( grasland) beschikbaar , dit licht acher de gewone wei.
ook hebben we een 20-40 bak die weer proof is , dus kan altijd in gereden worden. alles is eigenlijk mogelijk : dekens , voer , suplementen, medicijnen enz. zijn geen probleem. verder hebben wij zelf ook een aantal paarden (4 d/e pony's , 1 paard , en 5 shetjes), deze lopen ook op het land , maar gaan niet op stal.
het plan is dan om verwaarloosde paarden , of paarden die mishandelt zijn ( niet als het gevaarlijk wordt) en oude paarden op te vangen en de jonge paarden weer klaar te maken voor een nieuw baasje en de oude een lekkere oude dag te geven.
nu hebben we een paar vragen voor mensen die ook een opvang hebben :
zijn er al veel opvangtehuizen voor paarden ?
is het reeël om op deze manier een tehuis op te zetten ?
wat zijn ong jullie extra maandelijkse kosten m.b.t. speciale uitgaven ( dus niet voer een huisvesting)
wat is belangrijk om te overwegen ?
wat zijn ong de opstartkosten ? ( we gaan natuurlijk zelf ook goed onderzoeken als het een definitief plan wordt)
moet je er altijd geld in blijven stoppen of kun je ook opbouwen voor bijv een extra stal ?
ik hoop dat bokt me kan helpen
groetjes faunty