Tapijtsnippers maakt het wel bijzonder afval, dus hogere afvoerkosten. Je kunt dan eigenlijk alleen maar houtsnippers gebruiken, die rotten er vanzelf uit.
De stal eigenaar heeft gezegd dat er iets door heen mag, als er geen extra afvoer kosten aan vast zitten
DubbelFun
Berichten: 91736
Geregistreerd: 12-04-01
Woonplaats: 1 km van het midden van Nederland
Geplaatst: 06-02-14 11:46
Alle natuurlijke materialen rotten op den duur weg; de ene iets sneller als de ander. Alleen voordat ze wegrotten krijg je vaak eerst wel een hele slechte bodem. Dus het aantal jaren dat je er echt iets aan hebt zijn er niet veel. -Houtsnippers moet je speciale nemen, geen tuinpaadjessnippers. Die zijn veel te scherp, die andere zijn duur en moeten jaarlijks/om het jaar bijgevuld worden. VErder moet een bak dan regelmatig goed losgetrokken worden anders krijg je een keiharde niet doorlatende koek. Cocos schijnt fijn spul te zijn, maar erg bewerkelijk om goed neer te leggen en goed te houden. Diep lostrekken is dan niet meer mogelijk.
Tapijtsnippers werken ook goed, maar is duurder in afvoeren en je hebt er een attest bij nodig dat het loogvrij is anders wordt het gezien als chemisch afval. Diep lostrekken is ook niet meer mogelijk en het verwijderen van mest met een mestvork is een crime.
Rubber snippers is gelijk aan de tapijtsnippers.
Een buitenbak goed rijdbaar houden is duur. Een snelle / goedkope oplossing geeft vaak maar kort wat je er van verwacht.