Jahoor. sterker nog, paarden vinden gedroogde brandnetel vaak heerlijk
Jes
Berichten: 12156
Geregistreerd: 12-11-02
Woonplaats: Frankrijk
Geplaatst: 15-05-13 19:25
Ja hoor... Hier eten ze ze alleen als ik ze geknipt/gekapt heb maar dan vinden ze ze erg lekker!
fjordnina
Berichten: 8861
Geregistreerd: 14-10-05
Geplaatst: 15-05-13 19:27
Brandnetels in gedroogde vorm (nachtje laten liggen) is zelfs goed voor de paarden. Van de website van de paardendrogist: Brandnetel zorgt voor een goede weerstand, gezonde spijsvertering, goede bloedsomloop en afvoer van afvalstoffen. Brandnetel wordt veel gebruikt bij infectieziekten, eczeem, artritis, artrose en hoefbevangenheid. De aanwezigheid van vitamine C en ijzer maken het kruid zeer geschikt om bloedarmoede te behandelen. Brandnetel heeft ook samentrekkende en bloedstelpende eigenschappen en kan daarom toegepast worden bij ernstige bloedingen van wonden. Verder kan brandnetel gebruikt worden bij hooikoorts door de aanwezige histamine. Het helpt door het hoge gehalte aan mineralen ook goed bij spierkrampen.
Merlesophie
Berichten: 373
Geregistreerd: 26-12-12
Woonplaats: Friesland <3
Geplaatst: 15-05-13 19:27
van brandnetels krijgen ze toch ook een glimmende vacht?
Volgens mij wel.. Meestal weten paarden van niet-gedroogde en niet-gekapte planten prima wat ze kunnen eten en wat niet. De problemen komen door half-afgeknipt, of gedroogd e.d. . Een paard zal eigenlijk nooit uitzichzelf giftige dingen eten. Behalve als hij/zij ze niet kan herkennen.
joyce B
Berichten: 16510
Geregistreerd: 06-08-01
Woonplaats: Net buiten een gehuchtje bij het bos ;)
paarden eten ze meestal niet als ze nog vast staan omdat ze prikken. maai je ze af (of knippen) en laat je ze ligggen om te verleppen en drogen in e zon dan gaat de prik er uit en eten ze ze wel.
die shetten van ons ook dus kan totaal geen kwaad:P
Gytrash24
Berichten: 644
Geregistreerd: 31-05-12
Woonplaats: Groningen
Geplaatst: 22-05-13 19:40
Hier ook een aantal brandnetel liefhebbers. Als wij de randen van de wei dan weer eens aangepakt hebben. En ze liggen een paar dagen pfoeh die bult verdwijnt zo haha. Brandnetels zijn super gezond er bestaat niet voor niets brandnetel soep zitten heel veel antioxidanten in wat heel goed voor de gezondheid is ^^