Bij ons zitten in de groepstal nog aangrenzend voederstands ( zie in google aafbeeldingen: 'fressstand pferde'). Voor elk paard is er een plekje. Eerst wordt er bij elk plekje een beetje hooi gelegd , zodat de paarden erin komen. Dan gaan er kettingen achter hun dicht (zodat ieder paard ongestoord kan eten). Vervolgens krijgt elk paard hooi, brok, etc naar behoefte. Ze blijven dan 2,5 uur in de stands staan, dan gaan de kettingen weer open. Dat gebeurd 2x per dag. De rest van de dag is er onbeperkt voederstro ter beschikking.
Op die manier krijgt elk paard voer naar behoefte. En kunnen ook de paarden lager in rang rustig eten. Verder is t makkelijk voeren, zeker als je je voeropslag voor de voederstands hebt. Dan schuif je het allemaal zo onder hun neus.
Had eerst wel mijn bedenkingen bij 2,5 uur in een stand staan. Maar elk paard doet dat eigenlijk zonder een enkel probleem en je merkt dat de paarden de voederstands fijn vinden en met rust associëren, ze gaan er tussendoor ook graag even in staan om wat te suffen.
En wat betreft weidegang, dan gaan de beide groepen gezamenlijk 24/7 op 1 weide (worden ook niet meer bijgevoerd in de voederstands) en behouden dan toegang tot 1 van de 2 groepsruimtes (=stal+paddock). De andere ruimte gaan de paarden in die maar een gedeelte van de dag op de weide mogen. Maar in dat geval zou je dus wel merries en ruinen gemixt hebben.
Laatst bijgewerkt door Christah op 13-05-13 23:49, in het totaal 1 keer bewerkt