Hoi allemaal, bedankt voor alle antwoorden! Ben al een stuk wijzer.
Caira schreef:ik heb 2 tinkers en ik zit eigenlijk bijna nooit aan de sokken, alleen als ik ze was en dat is max. 2 keer per jaar
Dus je hebt eigenlijk nooit het probleem dat ze in de klit zitten of heel erg vies uitzien?
Evelyne schreef:Ik doe,net als Caira, nooit wat aan de sokken.
Persoonlijk vind ik het doodzonde om de sokken af te scheren want het hoort gewoon bij het ras!
Koop dan een tinker die niet zoveel sok heeft,heb je er nog minder onderhoud aan

Ik snap dat het bij het ras hoort maar bijv. horen manen bij alle paarden en worden ze bij de Fjord over het algemeen geschoren, toch? Maar er zijn ook die het laten groeien. Gewoon persoonlijke smaak neem ik aan. Maar inderdaad wel een goed idee om mijn ogen open te houden voor een tinker die vanzich zelf al weinig beharing heeft. Dankjewel! 
Calanddra schreef:Bij Bart scheer ik zn benen 1x in de zoveel tijd. Hij heeft helaas erg lang met mijt rondgelopen waardoor hij nu chronische mok heeft (en ook in alle kootholtes huidplooien). Om dit goed in de gaten te kunnen houden (door die sokken voelde ik echt helemaal niks...) en om het goed te kunnen behandelen houd ik het kort. Ook om het goed te kunnen luchten, het broeit erg snel tussen die huidplooien. De eerste x dat ik ze had geschoren zag het er niet uit... ect
Dankjewel voor je uitgebreidde antwoord! Fijn om te horen dat het nu beter gaat met Bart, wat vervelend van die mijt! Inderdaad, als het niet nodig is, niet doen. Ik zou ze er liever ook aan laten en wellicht doe ik dat ook. Wil natuurlijk mezelf zo goed mogelijk voorbereiden op mijn eerste paard. Ik ben 19, en rijd sinds ik 8 ben, dus nu al bijna 11 jaar. Maar een eigen paard is gewoon heel anders als een manege paard waar je 1 of 2 keer op rijd in de week of een verzorgpaard waar je 2x in de week heen mag of zoiets dergerlijks. Ik zoek overigens wel een grotere tinker als bijv. 1,40 aangezien ik een man ben van 1,73 (niet zo heel groot, maar goed haha). De tinker waar ik op rijd is 1,62, dus best een flinke merrie. Dus ik wil ook graag uitkijken naar een beetje die grootte.
Arjan1983 schreef:Hoi Hoi!
Welkom op Bokt.nl veel lees plezier. Je vraag over sokken bij Tinker is best wel een goed optie, kan geen kwaad als je dat makkelijker vindt in onderhoud mbt je scoliose. Ik heb zelf een Tinker ook heb ik scoliose in ernstige vorm. Ik heb mijn Tinker geleerd zijn benen op te tillen net als hoeven krabben, dan poets ik zo de sokken uit!
Zelf vinjdt ik sokbeharing bij een Tinker horen maakt het compleet!
Gr v Arjan
Hallo Arjan, dankjewel! Ja, ik heb al veel rondgesnuffeld en gelezen.
Mag ik misschien vragen hoe je dat aan je tinker geleerd hebt? Niet ieder paard vind dat even leuk, toch? Als ik het ook aan mijn eventuele paard zou kunnen leren kan ik de sokken wellicht gewoon eraan laten! Dat zou wel een stuk fijner zijn aangezien ik het zelf ook heel mooi vind, daar gaat het mij totaal niet om. Zou het zelf ook wel zonde vinden maar keuzes, keuzes, keuzes...
Mijn eerste paard, wil het gewoon graag de eerste keer ook goed doen. Kan ik mijzelf en het paard misschien heel wat verdriet uitsparen, toch? Ik ga ook in de komende 4-5 maanden ook nog niet zoeken naar een paard. Ben nu alleen nog maar aan het lezen over rassen, kijken hoe de markt in elkaar zit, berekeningen maken enzovoorts enzovoorts.
Groetjes,
Masterplans