Moderators: Coby, balance, Dyonne, Sica, C_arola, Neonlight, Firelight
rowo schreef:Ik heb destijds stage gelopen waar ze zo'n betonbak in de grond hadden. Niet meegemaakt dat ie leeg werd gehaald, maar vond het met mesten ideaal. Gewoon kruiwagen omkiepen en geen gedoe met opgooien.
Wat is er mis met tussen 3 muren? Zo lang je het machinaal kan opgooien is het ideaal en je kan het ook netjes houden (voor het oog).
rowo schreef:Naast het vergunning gebeuren zou ik nagaan wat het kost om een nieuwe mestplaats te maken tov het aanschaffen van een machine om het op te gooien. Wellicht is het 2e wel minder kostbaar dan een geheel nieuwe mestplaats maken.
DubbelDun schreef:Als hij dagelijks 30 stallen moet uitmesten zou hij sowieso moeten overwegen om dit zo aangenaam mogelijk te maken. Een handige machine die het werk lichter en dus sneller kan maken is dan altijd een goede investering.
Juist in kombinatie met een verdiepte mestput is dan handig met lossen en geen problemen met 'omhoog rijden' .
Wél is het belangrijk dat de plek waar de mestput komt te bereiken is voor loonwerkers om hem te legen met een kraan en vrachtwagen/tractor met kar erbij kunnen komen.
max66 schreef:@Rowo: wat ziet dat er netjes uit! Onze mesthoop is hetzelfde, maar alle urine en natte zooi loopt er gewoon uit. Waar blijft dat vocht bij jullie dan?