Heb je "huurbescherming" als je een stal huurt?

Moderators: Coby, balance, Dyonne, Sica, C_arola, Neonlight, Firelight

Toevoegen aan eigen berichten
 
 
Anna_Dani

Berichten: 774
Geregistreerd: 17-02-08
Woonplaats: Hillegom

Heb je "huurbescherming" als je een stal huurt?

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 19-12-12 17:22

Even een korte vraag, heb je huurbescherming als je een stal huurt? Het lastige is, is dat er geen contract is getekend, de afspraken zijn mondeling overeengekomen. Hoe sterk sta je als je iemand die een stal bij je huurt wil verzoeken een andere stal te gaan zoeken?

Elan_GV
Berichten: 2024
Geregistreerd: 22-05-06

Link naar dit bericht Geplaatst: 19-12-12 18:11

Alleen mondeling of zijn er bijvoobeeld via de mail ook afspraken gemaakt?

Mondeling is denk ik helaas niet genoeg, maar wil je op een stal blijven die je verzoekt om weg te gaan?

Britt

Berichten: 18999
Geregistreerd: 18-04-04

Re: Heb je "huurbescherming" als je een stal huurt?

Link naar dit bericht Geplaatst: 19-12-12 18:14

Als iemand mij weg wil hebben zou ik er sowieso al niet meer met een gerust hart staan, persoonlijk.. Genoeg mensen die dan ineens nog maar héél weinig om het welzijn van je paard geven. Zo snel mogelijk wegwijzen zou mijn advies zijn.

Maar je hebt sowieso maar heel weinig poot om op te staan, wettelijk heb je wel een maand opzegtermijn, maar bewijs het maar als er niks op papier staat.

Wendy1978

Berichten: 6490
Geregistreerd: 24-09-07
Woonplaats: Hoekse Waard

Re: Heb je "huurbescherming" als je een stal huurt?

Link naar dit bericht Geplaatst: 19-12-12 18:18

zo te lezen is het andersom
Dus TS verhuurt de stal

Is het niet dat je wettelijk een maand opzegtermijn hebt
(als eigenaar van de stal)?

Net als de verhuurder zeg maar, als die weg wilt :)

Prisjee91
Berichten: 1351
Geregistreerd: 24-03-11
Woonplaats: Betuwe

Re: Heb je "huurbescherming" als je een stal huurt?

Link naar dit bericht Geplaatst: 19-12-12 18:19

Volgens mij is voor beide de opzegtermijn van kracht (meestal 1 maand), als je je daaraan houdt kan je iemand gewoon vragen om volgende maand te vertrekken.

Elan_GV
Berichten: 2024
Geregistreerd: 22-05-06

Link naar dit bericht Geplaatst: 19-12-12 18:20

Misschien dan toch nog iets opstellen en kijken of jullie samen kunnen overeenkomen voor welke datum ze dan weg moet zijn en mocht het eerder zijn dat dat ook mag?

SuzanH
Berichten: 3137
Geregistreerd: 05-07-09

Re: Heb je "huurbescherming" als je een stal huurt?

Link naar dit bericht Geplaatst: 19-12-12 18:22

Je staat heel sterk, zonder of met papieren.
Iemand die bij jou een stal huurt is het nog niet hun stal, hij is en blijft van jou. Als jij wilt dat ze eruit willen moeten ze eenmaal eruit. :j

Sjolvir

Berichten: 25389
Geregistreerd: 26-03-05

Re: Heb je "huurbescherming" als je een stal huurt?

Link naar dit bericht Geplaatst: 19-12-12 18:24

En als ze niet willen gaan, wil enorme prijsverhoging ook nog wel eens motiverend werken.
(strategie is hier in de buurt wel eens toegepast)

friesiszwart

Berichten: 10219
Geregistreerd: 05-06-06
Woonplaats: pendelend tussen GLD, Overijssel en ZH

Link naar dit bericht Geplaatst: 19-12-12 19:55

Sjolvir schreef:
En als ze niet willen gaan, wil enorme prijsverhoging ook nog wel eens motiverend werken.
(strategie is hier in de buurt wel eens toegepast)


Ik dacht al dat zal moeilijk worden maar dit is inderdaad een goeie.
Hopelijk kom je er zonder narigheid vanaf.

Nikass

Berichten: 16733
Geregistreerd: 27-04-11

Link naar dit bericht Geplaatst: 20-12-12 12:20

Je hebt als eigenaar het recht om iemand de stal op te zeggen. Aangezien er geen contract is heb je geen wettelijke opzegtermijn. De wet geeft wel aan dat je iemand een redelijke termijn moet geven om iets anders te zoeken en meestal is dat ongeveer een maand. Echt van de ene op de andere dag eruit zetten is dus niet de bedoeling. Stel een brief op waarop je desbetreffende persoon laat weten op welke datum hij vertrokken dient te zijn en wat de gevolgen zijn als hij niet weg is. Je hebt zeker rechten dan; je kunt bijvoorbeeld de eigenaar de toegang tot het terrein en zijn eigen paarden ontzeggen als hij na die termijn niet weg is. Het enige wat je verplicht blijft te doen is de paarden voeren en voor hun huisvesting zorgen (uitmesten). Je kunt ze op een gegeven moment zelfs verkopen. Wanneer dit precies kan moet je even uitzoeken. Maar nogmaals: laat schriftelijk weten dat iemand binnen een bepaalde termijn moet vertrekken en wijs op bovenstaande consequenties. Je staat dan juridisch sterk.

ingvdh

Berichten: 6516
Geregistreerd: 28-09-02
Woonplaats: uitgeest

Re: Heb je "huurbescherming" als je een stal huurt?

Link naar dit bericht Geplaatst: 20-12-12 13:08

in feite neem je als pensiongast alleen diensten af en huur je geen onroerend goed, huurbescherming is dus niet van toepassing.

Anna_Dani

Berichten: 774
Geregistreerd: 17-02-08
Woonplaats: Hillegom

Re: Heb je "huurbescherming" als je een stal huurt?

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 27-12-12 12:37

Thanks allemaal, supernuttig!