Ideeën voor stal?

Moderators: Coby, balance, Dyonne, Sica, C_arola, Neonlight, Firelight

Toevoegen aan eigen berichten
 
 
Marjj_
Berichten: 48
Geregistreerd: 06-07-12

Ideeën voor stal?

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 11-07-12 18:07

Wij hebben een bestaand hok van 6,30 m x 5,60 m. Hier willen wij graag een stal in en een opslag/zadelkamer. iemand ideeën? Ik zal ook er foto's van bij doen.

Gitana

Berichten: 3033
Geregistreerd: 04-06-12
Woonplaats: Friesland

Re: Ideeën voor stal?

Link naar dit bericht Geplaatst: 11-07-12 21:07

Misschien kun je een stal maken, en in de overige ruimte een aantal zadelhouders aan de muur hangen ed :) of gewoon kasten langs de muur?

joyce B

Berichten: 16513
Geregistreerd: 06-08-01
Woonplaats: Net buiten een gehuchtje bij het bos ;)

Re: Ideeën voor stal?

Link naar dit bericht Geplaatst: 11-07-12 22:13

1 stal? Voor 1 paard? Of kan het ook een inloopstal zijn? Het is namelijk een beetje onhandige maat als je er 2 binnenstallen en een zadelkamer in wilt maken.

Ruimtebesparend alternatief voor opslag/zadelkamer is een kastenwand. kun je het gangpad gebruiken als loopruimte voor zowel de paarden, als deur draairuimte voor jezelf met de spullen. Wandjes nemen extra ruimte in door hun dikte en beperken de gebruiksmogelijkheden.

Marjj_
Berichten: 48
Geregistreerd: 06-07-12

Re: Ideeën voor stal?

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 12-07-12 16:37

Sowieso 1 pony van d-pony formaat.

Marjj_
Berichten: 48
Geregistreerd: 06-07-12

Re: Ideeën voor stal?

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 13-07-12 15:44

Nog meer?

Dorus

Berichten: 13682
Geregistreerd: 06-04-04

Re: Ideeën voor stal?

Link naar dit bericht Geplaatst: 13-07-12 15:47

Waar zit de ingang? Ramen? Andere dingen in de muren waar rekening mee gehouden moet worden?

zoutenootjes

Berichten: 1804
Geregistreerd: 19-04-11
Woonplaats: Ja

Re: Ideeën voor stal?

Link naar dit bericht Geplaatst: 13-07-12 16:54

Schuifdeuren zorgen er voor dat je met draairuimte minder rekening hoeft te houden. Heeft het hok een puntdak? Dan kun je eventueel een vloertje voor hooi/stro opslag maken boven de stal. Hoef je het hooi/stro alleen nog maar naar beneden te gooien voor gebruik. Verder is het handig een rijtje eisen op te stellen voor jezelf, waar je de ruimte voor wil gebruiken. Moeten de ponies/de pony in en uit kunnen lopen (idee schuilstal)? Wil je al je spullen er in opslaan (dus je tuigage, je voer, je poetsspullen e.d., je kruiwagen, mestvork, bezem)? Wil je er makkelijk bij kunnen met de auto/trailer/fiets? Wil je later de stal nog uitbreiden?

fabjheu

Berichten: 129
Geregistreerd: 18-07-10
Woonplaats: bij die ene bloem

Link naar dit bericht Geplaatst: 11-08-12 18:53


Duhelo

Berichten: 29569
Geregistreerd: 29-05-03

Re: Ideeën voor stal?

Link naar dit bericht Geplaatst: 11-08-12 18:56

ik zou het op dezelfde manier doen als fabjheu. denk dat dat het interessantst is, (eventueel de boxen 3.15 * 4 maken, heb je 1.60 over voor de gang. als ze met hun hoofd over de boxdeur kunnen hangen zorg je dat die aan de andere kant zit van waar je een kast zou zetten. afhankelijk waar de toegangsdeur zit.
ik persoonlijk zou de ramen vervangen door deuren, dan kun je er een uitloop aan vastmaken, die vandaaruit de weide in gaat. maakt het werk een stuk makkelijker, dan kun je voeren in de stal, en hoef je enkel een deur of een draadje open te doen om ze in de weide te laten.