Nee de THT is een datum tot de garantie verloopt mits ongeopend.
Wat de houdbaarheid is na opening durf ik niet exact te zeggen en is ook afhankelijk van een hoop factoren. In principe is een product ook nog goed na de THT datum, alleen garantie verloopt dan. Gewoon goed je ogen en neus gebruiken, ruikt het muf en oogt het grijzig of stoffig kun je het beter wegmikken. Ik deed meestal 14 dagen met een zak, donker en goed afgesloten bewaard.
Focussed, wat ik zeg klopt wel. De THT datum kun je wel aanhouden na opening. Maar hangt wel van manier van bewaren af.
Zoals jij het zegt telt het alleen bij luchtdicht verpakte voedingsmiddelen. Paardenvoer wordt niet luchtdicht verpakt dus dan maakt het feitelijk niet uit of de zak open of dicht is. Een dichte zak voer in de zon en/of een vochtige omgeving opslaan doet het voer ook geen goed en dan kun je ook niet van de THT datum uitgaan
Veel voer kun je na de THT datum ook nog voeren, maar dan is de kwaliteitsgarantie van de fabriek vervallen. Vaak is het dan nog prima te voeren, alleen vermindert de voedingswaarde langzaam. Verder idd wat Focussed zegt, gewoon ogen en neus gebruiken. Muffig of klonterig voer weggooien.
Het meeste paardenvoer is ook luchtdicht verpakt. Niet gevacumeerd maar wel luchtdicht. Dan zit er in de kartonnen verpakking nog een plastic zak waar het voer in zit. (maar heb ook wel eens merken gehad die alleen een kartonnen zak gebruikten) Stel het is ongeopend tot 2013 goed en je opent hem nu dan zou ik t heel bijzonder vinden als hij 6 maand goed blijft Idd vooral je eigen zintuigen gebruiken, dan komt het goed