Advies spuiten MCPP/MCPA

Moderators: Coby, balance, Dyonne, Sica, C_arola, Neonlight, Firelight

Toevoegen aan eigen berichten
 
 
Odysseus

Berichten: 22511
Geregistreerd: 15-06-07

Advies spuiten MCPP/MCPA

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 12-05-12 15:36

Ik heb op mijn weide aardig wat onkruid staan en wil het graag bestrijden..

Ik heb voornamelijk last van boterbloem, maar ook van brandnetel, klaver, ridderzuring, madelief en paardenbloem.

Ik heb na veel lezen op bokt iig vernomen dat het beste is om te spuiten met een mengsel van MCPP en MCPA.
Ik kan hier aankomen, mijn vraag is nu: Wat is het beste moment om te spuiten?

Ik begreep niet na mei oid ivm bijen. Maar op de verpakking staat niet spuiten tussen (ca) september en maart. Ik heb zelf een rugspuit dus kan wel zelf spuiten.

Een kennis die ervaring heeft met de producten gaf aan ik het beste alles kaal kon laten eten zodat het onkruid mooi bloot lag, dan goed spuiten op de bladeren (op een dag dat het droog blijft) en dan de volgende dag het liefst regen zodat het van het blad afloopt de grond in, en ook met de wortels kan worden opgenomen.
Klopt dit? En klopt het dat de paarden 10 tot 14 dagen er niet op mogen?

aslo

Berichten: 5220
Geregistreerd: 06-04-08

Re: Advies spuiten MCPP/MCPA

Link naar dit bericht Geplaatst: 12-05-12 17:24

Paarden mogen er minimaal een week niet op. Zou spuiten bij zonnig weer en het zeker 2 dagen droog blijft.
Zelf deel ik de wei dan op. Stuk wat gespoten is, laat ik een maandje met rust. Dan de paarden erop en het andere stuk spuiten.