Ik heb een stuk van ca 12 are. Ik heb meerdere mogelijkheden:
1 groot stuk - geen verweiding (eigenlijk geen optie voor mij)
2 grote stukken - 1 week rust
3 grote stukken - 2 weken rust per stuk land
4 kleine stukken - 3 weken rust per land
5 kleine stukken - 4 weken rust per land
1 stuk wordt een week dag en nacht begraasd, maar er zal ook hooi in de paddock liggen, en ze is geen grote vreter dus ik verwacht niet dat ze t helemaal verwoest

Mijn voorkeur gaat uit naar 5 kleine stukken omdat het land dan een maand heeft om te herstellen.
Het worden dan stukken van 200m2 per landje. Plus nog een gedeelte waar ze altijd mag lopen (gras) plus een pad naar de paddock en de paddock zelf. Een klein weitje betekend dus niet weinig bewegingsvrijheid. Wat niet de bedoeling is is dat ze kan rennen ivm blessure been. Ook mag ze niet teveel eten en zijn kleine stukjes wat dat betreft fijn.
Mijn eigen ervaring is dat met 2 weken rust het gras wel aangroeid maar niet echt lang kan worden en niet goed hersteld. Vandaar dat ik het liefst voor een maand rust kies. Wat wel resulteert in kleine stukjes land, helaas.
Maar wat is nou beter? Toch 2 grote stukken en om en om begrazende maar een week rust of veel kleine stukjes en langer rust?
Help!L