Mijn veulen is van 3 april 2011. Nu valt het me op dat hij niks lust dan basisbrokken en hooi. Is dat normaal? Vandaag is het me wel gelukt dat hij een heel klein stukje wortel pakte, maar hij spuugt het gewoon afgekauwt weer uit. Suikerklontjes ook, appels ook, gemengd voer ook (dus alles behalve brokken) Moet zijn smaak nog op gang komen? Of is het omdat hij nog geen goed gebit heeft voor wortelen? Ik heb echt geen idee. De veulen Shetlander die we 3 jaar gehad hebben at het allemaal wel.
Veulens leren van hun moeder wat eetbaar is. Als de merrie geen gemengd eten heeft gehad, en het veulen niet uit de voerbak heeft leren mee-eten, kan het heel lastig zijn. Ik heb ooit een veulen geimporteerd dat met gerst was opgegroeid. Die at dus geen biks en geen haver, dat kende ze niet.
Mijn veulen at alleen gras en hooi, van het afkijken bij z'n weidemaatjes heeft hij uiteindelijk geleerd mee te eten. Maar het lekkerst blijft het gras
hoi ook mijn in tussen twenter veulen is geimporteerd maar kende ook niets veel qua eten zijn biks en hooi at hij op hij at ook geen wortelen brood of appels
de wortelen zijn nu bevestigd dat het lekker is het brood ook net en appels weet hij nog niet zeker dit is na lang aan dringen en in hele fijne stukjes te snijden
hij staat momenteel in de opfok en krijgt bieten maar deze eet hij ook niet ook bietenpulp wil hij niet er is vanalles al geprobeerd bieten in kleine stukjes in biks en stukjes wortels, de eerste dag at hij het op de 2 de al niet meer.
ze zeggen dat de andere hem wel zullen aanzetten om bieten enzo te eten maar het probleem is hij in de leider, dus als hij het niet eet, eet de rest het ook niet.
ik blijf proberen hem telkens een paar happen van de pulp of biet te doen opeten maar vrees dat ik altijd een moeilijke eter zal blijven hebben
Mijn veulen wilde vorig jaar ook geen brokken eten. Hij kende het wel, at wel een beetje maar ging dan verder met zijn hooi en liet de brokken liggen. Ik heb het maar zo gelaten, wel steeds aangeboden. En hij is gewoon blijven groeien en was goed gezond.