Situatie is als volgt (voor degenen die mijn andere vragen nog niet gezien hebben
)Dochter is nu 6,5 jaar jong, in december wordt ze 7. Heeft eerst toen ze 3,5 a 4 was een jaar meegehobbeld op de verzorgshet van zoon. En is nu de afgelopen 2 jaar verder gegaan met onze eigen Friese ruin. Op hem heeft ze veel ervaring opgedaan in alle gangen mbt de zit, de beenhulpen en daarnaast natuurlijk de verzorging. Momenteel heeft ze ook ong 6 lesjes gehad op een C-pony op stal en ze doet het erg goed (en gaat daar ook mee door). En zo werd het plan geboren om haar wrs als ze 8 wordt een pony voor haar verjaardag te geven
MITS ze rijden nog steeds leuk vind en ze er echt voor wil gaan. Plannetjes over hoe we dat gaan aanpakken zweven al in onze gedachten rond (grote strik om pony heen, versierde stal, verrassing!!!!!
) Maar daar zal ik dus nog anderhalf jaar op moeten wachten
.Inmiddels hebben we thuis wel gesprekjes over hoe vaak je nu naar je paard toe moet (ze weten dat ik elke dag ga bijv) en hoe belangrijk verzorging, beweging etc is. En natuurlijk wil ze haar best doen. MAAR... wat is nu een reeele verwachting van een meisje van 7 a 8 jaar? Pony zal op pension komen te staan (zomer 24/7 wei, winter paddocktijd) wat met de auto 10 minuten rijden is. Dus niet aan huis en ze kan er niet zelfstandig heen (tot ze tiener is) Mama (ik dus) heeft tijd om enkele dagen in de week de pony te verzorgen, want 7 dagen per week kind naar pony toe slepen vind ik al niet reeel. Ze moet ook tijd overhouden voor spelen en andere hobby's. Maar wat is wel reeel (en is het dus wel eerlijk tov de pony om er eentje aan te schaffen?)
Ik verwacht eigenlijk dat dochter eens per week les heeft op pony en daarnaast minstens 1 a 2 keer op hem gaat rijden. Dat is dus 3 keer per week naar haar pony toe. Is dat te weinig? (Ikzelf zal pony ook 2 a 3 dagen aan het werk zetten met longeren, lange lijnen etc en een rustdag. Dus het is niet zo dat als dochter niet gaat pony stil staat) En is het reeel om van een meisje van 7 a 8 ter verwachten dat ze 3 keer per week naar pony gaat en zal blijven gaan? Hoe gaat/ ging dat bij jullie?
Dus kan dan lekker paard en pony tegelijk verzorgen.
Kijk het aansturen etc heb ik niet veel moeite mee. Maakt mij niet uit of ze nu op onze Fries zitten of hun pony. We doen toch veel samen. Maar ons gaat het er idd om:
Zeker nu ze op de pown les heeft (les-pony dus) merkt ze het verschil tussen C-pown of 700 kilo Fries wel erg goed op.
. Vraag me af of ze zelf de pony wil of dt het jouw idee is ?
) Eén keer is ze ook samen met ons mee gaan wandelen, dat vond ze echt geweldig, zij met haar mini pony en opa tussen onze grote paarden. Dus, ik denk dat meedoen met de rest het fijnste is! Dan blijft het ook wat spelenderwijs
weggegeven voor een goed huis. Dat goede huis is er, maar we missen paard en pony nog steeds.
Ik heb al een Fries. De reden ligt geheel bij dochter die sinds ze 4 is al een eigen pown wil. Natuurlijk rijdt ze ook op onze zwarte kroelkip, maar dat is aan de longe. Want sturen kan ze dat slagschip nog niet. Daar is ie echt te groot voor. Vandaar ook de rijlessen op de C-pony bij ons op stal. Dan zie je gewoon dat dat een betere match is qua grootte enzo. Dochter is pas 112 cm en 18 kilo licht...