We wonen aan het bos, de grond van het weiland is een vieze zwarte zandgrond. Met al het getob met het voorste stuk van het weiland heb ik besloten daar een kleine bak aan te leggen van 15 x 30.
Nu ligt hier in Belgie op een bepaalde diepte 'zavel', een soort oranje-achtige zand en die heeft de graafmachine dus naar de bovenkant gespit, dat schijnt al een goede ondergrond te zijn.
Ik heb nergens een afwatermogelijkheid voor drainage of ruimte om een sloot te laten graven. De grond is natuurlijk nu hoog van het omspitten, het moet nog zakken.
Ik had van een andere loonwerker een tip gekregen om met een palenboor 1 meter diepe gaten te maken en dat te vullen met kiezelsteen om het zo af te laten wateren. Toch denk ik dat dat ook weer dichtslibt door de zand eromheen maar goed, het zou een tijdje kunnen werken uiteraard.
Als ik nu de boel laat zakken, laat egaliseren/aanrijden door een trekker en dan gronddoek neerleg en zand erop laat storten, zou dat voldoende zijn om er even 2 jaar vooruit mee te kunnen, eventueel zand bijstorten steeds?
Iemand ervaring hiermee?