
Nu vroeg ik me een paar dingetjes af:
Wat is een mooie doorsnee? Ik zat te denken tussen de 12 meter en de 15 meter?
Hoe hoog is de omheining het fijnste? Mijn paard is 1.60 m maar heel braaf en blijft ook wel achter 1 meter. Mijn shet hoeft er niet perse los in te kunnen, dus daar hou ik niet meteen rekening mee. Mijn moeder haar haf is 1.35 m maar heeft de neiging overal dwars doorheen te banjeren.
Wij hebben op de kant van het weiland waar geen sloot langs ligt kastanjehout (post en rail) van 1.20 hoog met 2 liggers en 2 stroomdraadjes. Hier blijft hij netjes achter. Zou deze hoogte van 1.20 m en de 2 liggers voor de longeercirkel ook geschikt zijn?
En wat is de beste omheining voor een longeercirkel? Ik wil geen schroeven o.i.d. dus het liefste rond door rond. Ik denk zelf aan hard hout, maar wie weet waar je dit voordelig krijgen kan? Of is kunststof echt aan te raden (vind ik denk ik in ons landschap niet zo mooi).
En hoe bereken je ook alweer de omtrek van de cirkel

Alle tips zijn welkom!!