Mestproductie paard en afvoerkosten hiervan?

Moderators: Firelight, Coby, balance, Dyonne, Sica, C_arola, Neonlight

Toevoegen aan eigen berichten
 
 
Aukelizzy

Berichten: 12660
Geregistreerd: 09-10-06

Mestproductie paard en afvoerkosten hiervan?

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 29-12-10 17:45

Hoi Allemaal,

Is er iemand die mij toevallig kan vertellen wat de gemiddelde mestafvoer kosten zijn per paard per jaar? Of hoeveel het kost per ton?

Zelf ga ik uit van 10.000 kg mest per paard per jaar. Is dit rëeel ( 10 ton per paard)? Of is dit meer of minder? De paarden zouden op lang tarwestro komen te staan.

Website's met informatie zijn ook welkom!

Groetjes Kim

Ibbel

Berichten: 51310
Geregistreerd: 01-09-04
Woonplaats: West-Veluwe

Re: Mestproductie paard en afvoerkosten hiervan?

Link naar dit bericht Geplaatst: 29-12-10 17:53

Ik heb 5 paarden, en heb ongeveer 25 kuub vlasmest per jaar. Ik heb ze echter alleen 's winters in uitloopstallen, en de mest in de wei sleep ik. Dus 10 ton stromest per paard, jaarrond deels op stal, zal geen gekke gok zijn.
Ik laat het overigens over mijn eigen lang uitrijden, dat kost me 1 uur meststrooier à 90 euro of zo.

(Een kuub weegt ongeveer 700-800 kilo, natgeregend zal het wel richting de ton gaan denk ik)

Urielle

Berichten: 50120
Geregistreerd: 28-07-05
Woonplaats: Rilland

Re: Mestproductie paard en afvoerkosten hiervan?

Link naar dit bericht Geplaatst: 29-12-10 19:48

Ik laat het nu sinds kort ophalen ivm geen eigen land.
Paarden op houtkrullen, 5 stallen in gebruik, dagelijks mestballen eruit en de rest door elkaar gooien is precies een mestcontainer van 500 liter. Kosten 30 Euro ex BTW per ophaal (1x pw). Eens per maand extra ophaal ivm ook de natte plekken eruit. Dus 150 Euro per maand voor 5 stallen.

Marion71
Berichten: 2377
Geregistreerd: 15-06-05

Re: Mestproductie paard en afvoerkosten hiervan?

Link naar dit bericht Geplaatst: 30-12-10 01:18

Ik kom op ongeveer 70 tot 80 ton stromest per jaar van 15 paarden. Ze staan gemiddeld een maand of 3 24/7 buiten, de overige 9 maanden een uur op 8 per dag. Voordeel van stromest is dat als je een mesthoop maakt, dat ook behoorlijk inklinkt. Als je een deel een paar maanden laat rusten, blijft er ongeveer de helft van over en kan er weer een heleboel bovenop (wij gooien de hoop op met de tractor of shovel). Bij mij haalt de buurman het heel graag op. Ik kan er zelfs voor betaald krijgen, maar ben allang blij dat hij alles zo netjes achter laat.
Op stromest zijn veel boeren dol, brengt structuur in de grond, zoals ze dat zeggen. Daarnaast wordt schone stromest (dus geen andere rommel) gebruikt in de champignonteelt. Voor de afvoer betaal jij en vervolgens verkoopt de vervoerder jouw mest weer. M.a.w. laat je niet piepelen.