Mijn eigen paard loopt er niet mee, pony van een vriendin wel. Ik vind de greenguard persoonlijk echt een veel beter ding dan zo'n ander grasmasker. Het ziet er wel ietsie aparter uit haha, maar het paard heeft imo gewoon veel meer 'lucht' rond zijn neus.
Je ziet ook dat hij aanzienlijk minder kan eten, hij staat nu gewoon wel lekker te grazen maar dat gaat maar sprietje voor sprietje
Pony bij ons heeft er ook eentje. Zonder kan hij niet op de wei, is hij meteen bevangen, met kan hij overdag wel! Werkt dus prima en hij heeft er echt geen last van.
Ik wou eerst zo'n andere, scheelt namelijk heel veel geld, maar daar worden ze vaak echt benauwd mee. Echt kauwen gaat er ook niet goed mee, er is heel weinig ruimte voor de mond. Met drinken wordt het nylon ook heel erg nat, en wordt hij dus heel zwaar.
Ik heb nu een GG, en mijn paard stond op het punt van bevangen worden, maar kan nu gewoon 9 uur per dag op de wei
Dit was destijds mijn "help welke moet ik kiezen" topic, haha.
Debbie
Berichten: 4297
Geregistreerd: 20-01-09
Woonplaats: Friesland
Geplaatst: 01-06-10 22:57
Wij hebben twee shetjes welke elk jaar van april tot oktober in een weilandje een dorp verderop staan. Als we ze dr heen brengen heeft de merrie de eerste maand ook een graasmasker op om te wennen aan het gras. Ze mag dan telkens paar uurtjes af, paar uurtjes op. Vindt ze helemaal niet erg, ze kan er wel een heel klein beetje mee eten en gewoon mee drinken. Zonder dit masker is het geen doen bij haar, meteen bevangen!
Na een tijdje wisselen we het om, krijgt af en toe het ruintje het masker om omdat die anders zo rond als een skippybal is en serieus op ontploffen staat. Ik vind het een ideale oplossing en in mijn ogen hebben ze nergens last van.
happytime
Berichten: 1368
Geregistreerd: 23-11-06
Woonplaats: haarlemmermeer
Geplaatst: 01-06-10 23:03
hoelang moet het gras hebben, zodat ze het kunnen eten door het masker heen? erg kort lijkt me niet
Odysseus
Berichten: 22511
Geregistreerd: 15-06-07
Geplaatst: 01-06-10 23:05
happytime schreef:
hoelang moet het gras hebben, zodat ze het kunnen eten door het masker heen? erg kort lijkt me niet
Het mag niet ellelang zijn, dan wordt het geplet en gaat het niet door de "mazen" in de korf. Kort (>3 cm) tot half lang (10 cm) is denk ik het beste, iig hiermee heeft mijn paard het minste moeite, laat ik het zo zeggen
ja echt zo een kotrf kunnen ze benouwd van worden, en de haf die ik rijd, die vreet gewoon de onderkant er uit. hihi
happytime
Berichten: 1368
Geregistreerd: 23-11-06
Woonplaats: haarlemmermeer
Geplaatst: 01-06-10 23:09
dan ga ik morgen testen op de ene wei,daar is het gras 5cm lang
happytime
Berichten: 1368
Geregistreerd: 23-11-06
Woonplaats: haarlemmermeer
Geplaatst: 02-06-10 13:26
vandaag getest....geen goed plan,ik kan hem terug brengen. heb er wat gras tussen gedaan en dat snapte ze, in de wei ermee, eerst liep ze wat rond, toen ging ze het echt proberen,maar ze ging aan het hek staan....ze wilde de wei af! nou dat is niets voor sun. weet dat ik het door moet proberen, maar mijn gevoel zegt : nee (als veelvraat sun de wei uit wil na een half uur) toch maar die andere bestellen voor week proef
Welke had je happytime? Misschien wel handig te vermelden!
Mijn paard snapte eerst de Greenguard ook niet, die schrok als er gras doorheen kwam Toen heb ik het gras er steeds met de hand tussen gestoken, en na een paar minuten dacht ze: Eureka
happytime
Berichten: 1368
Geregistreerd: 23-11-06
Woonplaats: haarlemmermeer
Geplaatst: 02-06-10 19:27
die van harrys horse graaskorf. heb vanmorgen meteen paardendrogist gebeld en ze verzenden meteen een greengaerd. ga hem eerst testen voor een week.
Mijn paard past de greenguard in maat pony en in maat paard beide niet. Baal der van , want vind die andere maar niets en denk ook dat ze die snel gesloopt heeft.
Bij mijn haf was de gg in maat paard echt een flink stuk te groot en in maat pony erggg klein!Had alle riempjes op zn strakst gedaan en nog kon ze der neus er gewoon uithalen en klepperde die.
Mijn mafje heeft de `andere` graaskorf en die werkt prima. Ze klinkt alleen een beetje benauwd als ze haast heeft om naar de wei te komen. Het grazen had ze ook zo door en drinken is ook geen probleem, alleen het onderste gedeelte van de korf wordt dan een beetje nat.
happytime
Berichten: 1368
Geregistreerd: 23-11-06
Woonplaats: haarlemmermeer
Geplaatst: 02-06-10 22:17
ze vertelde vanmorgen dat je gg in warm water kan leggen en dan naar de maat kan ombuigen als hij niet helemaal goed zit.