Moderators: Essie73, Coby, balance, Firelight, Dyonne, Neonlight, Sica, NadjaNadja, C_arola
Mnoonn schreef:Hmm ja lastig om te kiezen, ik vind eigenlijk dat ze op beide stallen gewoon te weinig buiten komen. Als ik dan een keuze zou moeten maken zou ik gaan voor de tweede stal. De boxen zijn hier groter en ook in de winter kan het paard hier een paar uurtjes naar buiten. Ook geef je aan dat het hier rustiger en netter is, wat natuurlijk ook fijner voor jou is. Maar inderdaad zoals biancavos ook zegt zou ik in ieder geval nog verder zoeken naar een stal waar het paard nog meer naar buiten kan.
tamaramt schreef:geen van beide stallen kiezen; een stal kiezen waar je paard het gehele jaar door minimaal 6 uur per dag op de weide komt.
die zijn er echt wel. mijn paard staat het gehele jaar door buiten op de weide elke dag. in de winter gemiddeld 8 uur per dag en in de zomer tussen de 10 en 12 uur per dag.
ook hebben we een binnenbak, buitenbak, longeercirkle, langs de bossen, ruime boxen enz enz enz
dus het kan wel.
dus gewoon zoeken naar een andere geschikte stal
MontyRulezz schreef:Ik zou voor de 2e stal gaan. Hij kan 2-3 uur naar buiten elke dag en hij heeft het luik waar door hij naar buiten kan kijken.
Vervelen zal hij zich niet snel, en dat vind ik iets wat belangrijk is. Een weide vind ik niet zo belangrijk, wel het daadwerkelijke sociale contact met andere paarden en het feit dat hij zich kan ontspannen buiten de stal.
Verder zijn de boxen ook een stuk ruimer wat ik ook belangrijk vind.
En natuurlijk is het handig dat je zoveel meer faciliteiten hebt.
ikke schreef:tamaramt schreef:geen van beide stallen kiezen; een stal kiezen waar je paard het gehele jaar door minimaal 6 uur per dag op de weide komt.
die zijn er echt wel. mijn paard staat het gehele jaar door buiten op de weide elke dag. in de winter gemiddeld 8 uur per dag en in de zomer tussen de 10 en 12 uur per dag.
ook hebben we een binnenbak, buitenbak, longeercirkle, langs de bossen, ruime boxen enz enz enz
dus het kan wel.
dus gewoon zoeken naar een andere geschikte stal
Goh, lijkt onze stal wel. We hebben geen binnenbak maar voor de rest klopt de omschrijving wel![]()
Inderdaad, kwestie van zoeken, al maakt het wel uit in welk deel van het land je zit. Ik zou blijven staan waar je staat en op zoek gaan naar iets dat ECHT een verbetering is.

aerdenhout1 schreef:Wil je zomers weidegang zou je ook kunnen overwegen om in de zomermaanden een weiland in de buurt te zoeken.
Overleg eens met de eigenaar of je de box kaal kan aanhouden.
De meeste stallen doen dat wel.
ambre schreef:Kan hij niet heel de dag in de paddock?Dan kun je daar toch voeren?
Staat hij toch heel de dag buiten ook al is het niet op gras.Die van mij staat in de zomer ook op gras maar dat is ook zo op en dan is het ook niet meer dan een paddock.
Krijgt hij iig het hele jaar door meer vrijheid en de grotere hokken is ook een uitkomst.
schorppie schreef:Waar ik eigenlijk niks over hoor, is of je paard met andere paarden buiten mag staan zodat het een koppeltje vormt.
Bij mij staan de paarden van sóchtends tot sávonds buiten, omdat dit nou eenmaal het beste is. In de winter voer ik hooi in de wei bij omdat het gras ook een keer opraakt.
In de zomer staan ze zelfs dag en nacht buiten.
Als ik een stal moest kiezen, koos ik liever een lelijke stal met minder mogelijkheden, maar waar je paard in een koppel staat ( het blijven kuddedieren) en waar ze veel buiten kunnen staan.
En als je paard gelukkig is, ben jij ook gelukkig.
PS: ze breken bij mij de stallen af als ik sóchtends een keer wat later ben.
Ook staan ze met sneeuw en regen gewoon de hele dag buiten.