blue_kim schreef:je apparraat is gewoonweg niet sterk genoeg om stroom voor zo'n grote afstand te leveren. dat had ons apparraat ook, je kreeg aan het einde van ons land nog maar een klein kriebeltje als je het draad aanraakte. voor mijn paarden was het genoeg om er achter te blijven maar voor het paard van een stal genootje niet. dus hebben we nu een losse batterij aangesloten. staat nu een beste klap stroom op.
maar weet je zeker dat er niet op meer plekken stroom weglloopt behalve dan waar de begroeiing staat. dat het draad niet ergens tegen palen etc aanloopt? en geleid het draad ook nog wel goed? niet op sommige plekken doorgesleten?
Het apparaat was wel sterk genoeg voor de afstand hoor kim, het was alleen levensgevaarlijk en brandgevaarlijk omdeze aan te hebben staan. En dat er te weinig stroom opstond, dat kwam door de vele knopen die er in zaten en de dubbele lussen om de draad op te spannen aan de isolatoren. Ze hebben nooit samen aangestaan hoor, en zowel dan is dat voor niks geweest want ik heb hem onklaar gemaakt voor de grote wei omdat vai aan de stroomdraadjes zat te bijten en ik geen geelektrokuteerd paard wou. Daarom ging vai er dus ook doorheen en heb ik gekozen om mijn accu neer te zetten. Als het stopcontact gemaakt wordt en de draden aangepast worden mag ie van mij weer aan.
Hier een paar tips waar je naa rmoet kijken waar je stroom op verliest:
- overal waar het draad tikt is het stuk en/of lekt het stroom.
- draad of lint dubbel om de isolatoren knopen geeft knellingen en kapotte draadjes op.
- hooge begroeing tegen de de draadjes.
- de draadjes open op de grond laten liggen.
- pak eens een stroommeter en ga het gehele draad langs, op deze manier kan je uitvinden waar je zoveel stroom verliest.
- hoe oud is het schrikdraad, door weer en wind ragen de ijzeren draadjes roestig, gaan stuk en beginnen te tikken.
Oplossingen:
- prootgrepen los koppelen van het stroomnet, di8t kan heel gemakkelijk door een apparte issolator te plaatsen en als je hem dicht doet aan te sluiten op een dubbele ijzeren poortsgreep issolator. Als je de draadjes dan op de grond laat liggen is de stroom eraf, doe je hem dicht staat er weer stroom op.
- Vervang stukken met veel knopen erin door nieuw heel draad/lint.
Overigens is het een fabeltje dat stroom rond moet gaan om het te doen. er moet een verbinding zijn van de onderste naar de bovenste draad/lint anders doet 1 of 2 het niet.