Ik ben op zoek naar een ander zadel voor mijn quarter omdat hij uit zijn vorige gegroeid is. Nu kreeg ik een Saddlesmith Dick Pieper aangeboden, tweedehands en vraagprijs 1100euro. Is dit een redelijke prijs? Iemand enig idee?
Ik heb een DP reiner. Ben er erg tevreden over. Het is een lekker zadel (wel harde zitting, moet je van houden). Er zit wel een vrij smalle boom in, dus als je echt een bonk van een paard hebt gaat ie niet passen. Ik heb voor de mijne ook ongeveer het bedrag betaald wat jij aangeeft, en die was nog maar 4 maanden oud. Miskoop geweest van de vorige eigenaar.. mijn geluk in dit geval Bij Arthur kosten ze zo rond de 2500 euro geloof ik.
Pfoe, het zadel is gepast op mijn paardje en ik heb er een half uurtje mee rond gereden. Conclusie: paardje tevreden, en ik helemaal niet! Ik vond het echt een onaangenaam zadel om in te zitten! Hard, rare bubbel aan de voorkant, en niet mijn ding... Jammer, dus want daarvoor heb ik 't niet gekocht! Toch bedankt,allemaal voor de tips!!
wat was er met het zitten,kijk anders eens voor een lady reiner er zijn tegenwoordig meerdere merken die zo,n veranderde boom in het assortiment hebben.
Ik rij zelf namelijk op een Cutting zadel en ga dan maar eens in een ander zadel zitten dan een Cutting zadel, en ja daar rijd ik ook wedstrijden mee trail,horsemanship en pleasure
Tja, hoe moet ik het stellen? Ik rijd (correctie: reed) met een Westwood reiner met gelzitting, dus mijn achterwerk was verwend...Maar bij het DP-zadel zat ik precies écht op mijn 'muis'/schaamstreek en dàt was er dus zo onaangenaam aan...Ik heb meerdere westernzadels bereden en dat was voor mij ook de eerste keer dat een zadel zo erg 'in de weg' zat!
Saddlesmiths of Texas maken wel goede zadels, maar zijn wel vrij prijzig; een nieuwe zit op meer dan €2000,- Maar zou je niet eerst even kijken of het zadel wel op jouw paard past? Zeker als je een breder paard hebt moet je goed opletten; de meeste zadels hebben een hoek bij de gullet van 45'' en dat is voor de meeste quarters (de bredere reiners) veel te steil, en dan ligt je volle gewicht alleen op een scherpe rand.
En kijk ook of je er zelf wel lekker op zit. Als je zelf niet fijn zit, dan ga je je paard lastigvallen.