Ik ben begonnen met simpelweg tijd doorbrengen met mijn paard. Wrangler vond het wel best, die ging de grasjes naast de bak staan eten. En ik zat in mijn stoel en wachtte. En wachtte. En wachtte. Heb heerlijk genoten van het zonnetje en de aanblik van mijn paard die het duidelijk reuzefijn vond dat ie nog een paar uur extra buiten mocht. Hij kwam ook wel eens aangewandeld, snuffelde eens aan de grond om me heen en wandelde dan op zijn dooie gemak weer weg. Volgens de DVD hoort hij me zelf eerst aan te komen raken en dan heb ik toestemming om te aaien enzo. Nou daar kon ik naar fluiten. En na een tijd moest ie ook weer binnen en dat kreeg ik natuurlijk niet meer voor elkaar
Enfin, volgende keer probeer je het eens anders. Toestemming vragen terwijl ie nog op stal stond. Ik mocht twee stappen buiten de deur blijven staan (en ondertussen deed hij wel pogingen om naar buiten te crossen
) maar niet dichterbij komen. Hij stond ondertussen wat voordroog en stro te prutsen en vond zijn vrouwtje duidelijk een beetje poco loco, want waarom bleef ik daar nou zo stom staan
Enfin, uiteindelijk besloten om hem dan maar mee te nemen naar de bak om te oefenen. Toestemming of niet. I know, heel slecht, maar vanuit de gedachte: misschien eerst een beetje samen spelen zodat hij door heeft dat we niet gaan rijden?
Friendly game met de hand, allemaal prima. Oren van achteren naar voren (dus vanaf de nek naar voren over de oren) was even twijfelachtig maar dat was al snel goed. Toen met stokje. Dat kon ik dus vergeten. Paard stond met neusgaten wijd ineens zo ver als ie kon bij me vandaan. Vrij logisch want hij houdt ook niet zo van het zweepje. Uiteindelijk een beetje met het stokje over hem gewreven maar meer dan gespannen toelaten werd het niet. Plastic zakje dan? Geen probleem. Hij vond het wel lekker, dat gepruts. Stokje nog eens geprobeerd, vond ie niet goed. Touwtje mocht wel over zijn rug hangen en mocht ik over hem laten glijden maar met het stokje mocht ik niet bewegen vond ie. Hij was verder wel relaxed enzo, behalve met dat stokje.
Porcupine was geen enkel probleem. Vanaf de eerste keer op fase 1 achterwaarts, voorhand opzij en achterhand opzij. Volledige cirkels, no problem. Alles wel met de hand dus, want het stokje is een doodeng ding. Hoofd omlaag brengen heb ik nog niet geprobeerd.
Yoyo heb ik ook geprobeerd. Eerste keer moest ik fase 3 inzetten, daarna ook elke keer met fase 1 goed en het terug naar mij komen ook, zonder druk op het touw, gewoon door de hand laten glijden.
Driving game hebben we nog niet gedaan.
Nu de volgende vragen:
- Wat moet ik aan met dat stukje toestemming?
Wrangler en ik hebben een beetje een verstoorde band momenteel (van slag door verhuizing en voelt zich overnomen met rijden) dus moet ik niet eerst die band weer een beetje herstellen met friendly game etc.? Ik vrees dat ik anders over drie maanden nog gewoon buiten de stal naar hem sta te kijken.
- Toestemming: binnen of buiten?
Binnen is zijn domein, hij vindt het niet erg dat ik daarin kom om hem op te halen of eten te geven oid maar uit echt vrije wil heeft hij me liever erbuiten.
Buiten komt hij gewoon niet uit zichzelf me aanraken. Het is sowieso een heel introvert paard, het heeft lang geduurd voor hij zich open stelde voor me en heel incidenteel krijg ik ineens een knuffel. Hij is erg lief en nieuwsgierig maar zal dat niet zo snel uiten, zo is zijn karakter gewoon niet, hoewel ik hoop dat het door verder te komen met Parelli wel een beetje veranderd
- Als we opteren voor buiten: hoe doe ik het dan weer met het vangen als hij gewoon geen toestemming geeft? Catching game heb ik al over gelezen en ik kan je vertellen, met Wrangler zoals hij nu is? Never.... En hij moet toch weer terug naar binnen
- Friendly game: het is me van de DVD's niet helemaal duidelijk hoe ik moet reageren als hij de aanraking van de stick toelaat (ik vind dat er weinig aandacht wordt besteed aan deze eerste en belangrijkste game eigenlijk
). - Ik ben benieuwd hoe andere mensen het oplossen met een paard dat nerveus is voor zwepen ed, om die mak en ontspannen te krijgen op het stokje. Verder vindt hij nl heel erg veel goed, omdat ik met zadelmak maken etc. ook veel aandacht besteed aan rare dingen wennen (vanuit de traditional way dan)
-Porcupine: hoe pak je het aan om een paard zijn hoofd omlaag te laten brengen op verzoek? Wat zijn de tenderpoints?
-Driving game: kun je dat echt pas aanpakken vanaf het moment dat het paard de stick accepteert? Ik vind nl. dat hij het allemaal hartstikke goed en snel oppakt, zeker gezien dat ik er natuurlijk niks van kan en vermoedelijk nog vele fouten maak
maar ik sta wel open voor dingen hoor
)