S-Hack > geschikt?

Moderators: Essie73, Coby, balance, Firelight, Dyonne, Neonlight, Sica, NadjaNadja, C_arola

Toevoegen aan eigen berichten
 
 
Anoniem

S-Hack > geschikt?

Link naar dit bericht Geplaatst: 10-03-08 19:44

http://www.innovatack.com/afbeeldingen/shack.JPG

Ik ben op zoek naar een bitloze optoming voor mijn pony.
Nu wil ik het liefste een hoofdstel waar ik mee kan dressuren, springen en buitenrijden.
Een goede 'noodrem' is dus erg belangrijk, maar aan de andere kant het op de goede manier inwerken bij dressuur is ook belangrijk.

Dus, kort maar krachtig, is een S-hack hiervoor geschikt?

Arabesk

Berichten: 28703
Geregistreerd: 19-03-04
Woonplaats: Aan de dijk tussen Hoorn en Enkhuizen

Re: S-Hack > geschikt?

Link naar dit bericht Geplaatst: 10-03-08 22:15

Deze optoming is eigenlijk toch weer gebaseerd op een pijnrelatie met je paard. De dreiging van pijn maakt dat ze gehoorzamen.

Persoonlijk vind ik het een beetje eng om op een paard te stappen dat kennelijk geen 'noodrem' heeft als je niet een pijnmiddel tot je beschikking hebt.

Anoniem

Re: S-Hack > geschikt?

Link naar dit bericht Geplaatst: 10-03-08 22:19

Ik zegt niet dat hij dan geen noodrem heeft, dat weet ik namelijk niet Knipoog
Ik durf alleen niet te testen of hij, als we in volle galop op een weg af galoperen, op de noodrem kan Knipoog

Nienke1990

Berichten: 528
Geregistreerd: 27-11-05
Woonplaats: Den Haag

Re: S-Hack > geschikt?

Link naar dit bericht Geplaatst: 10-03-08 22:30

Ik zou voordat je bitloos gaat eerst bijvoorbeeld door middel van grondwerk oefenen met de 'noodrem'. Je kan het natuurlijk ook eerst proberen in een bak of iets dergelijks. In galop en kijken hoe hij/zij is met snel stilstaan.
Ik weet natuurlijk niet precies hoe jou pony precies is, maar ik zou ook niet in een keer te veel willen.
Eerst maar bijvoorbeeld dressuur bitloos, dan kijken hoe het gaat met een sprongetje enz.

Ik snap zelf niet heel goed wat hier pijnlijk aan is, ja de druk kan je natuurlijk zo scherp maken als je wilt en dat kan heel pijnlijk zijn.
Maar op de foto zit het neusgedeelte hoog op de neus. Naar mijn ervaring is dat juist minder pijnlijk dan dat je hem lager doet.

Voor de inwerking van dressuur lijkt mij de S-hack niet echt geschikt. Het ligt er ook net aan hoe je paard is.
Mijn vzpaard komt al snel uit zichzelf naar beneden met zijn hoofd als ik bitloos rij.
Maar als je hem/haar echt naar beneden moet vragen, lijkt mij de S-hack niet vriendelijk.

Al met al, zou ik toch naar een andere bitloze optoming zoeken.
Succes Lachen

Anoniem

Re: S-Hack > geschikt?

Link naar dit bericht Geplaatst: 10-03-08 22:32

Ik dressuur, spring en rijd al buiten bitloos. Ik durf alleen nog niet te crossen omdat ik het onverantwoordelijk vind om dit te doen zonder noodrem, of dat ik er zeker van ben dat die er met bijv een CRB ook op zit.

Welke bitloze optoming zou je aanraden?

LaVieDivine

Berichten: 2730
Geregistreerd: 01-09-06
Woonplaats: Mechelen

Re: S-Hack > geschikt?

Link naar dit bericht Geplaatst: 10-03-08 22:35

Lauss schreef:
Ik zegt niet dat hij dan geen noodrem heeft, dat weet ik namelijk niet Knipoog
Ik durf alleen niet te testen of hij, als we in volle galop op een weg af galoperen, op de noodrem kan Knipoog



geen enkel paard heeft van nature een noodrem... dat leer je ze aan...

Anoniem

Re: S-Hack > geschikt?

Link naar dit bericht Geplaatst: 10-03-08 22:39

Dat snap ik.
Daar wil ik nu ook helemaal geen discussie over voeren Huilen van het lachen

Ik vraag me alleen af of deze hack, bij een paard dat strak staat van de adrenaline en lekker door wil crossen, enige inwerking zou hebben op het moment dat het moet Vork

LaVieDivine

Berichten: 2730
Geregistreerd: 01-09-06
Woonplaats: Mechelen

Re: S-Hack > geschikt?

Link naar dit bericht Geplaatst: 10-03-08 22:48

kort gezegd: neen...

het is de training die het em doet

Anoniem

Re: S-Hack > geschikt?

Link naar dit bericht Geplaatst: 10-03-08 22:53

& hoe train je dat een paard dat een enorme kick krijgt van een stukje crossen om te stoppen Knipoog ?
& hoe train je dat dit paard dit in alle gevallen doet?

Als wij een stukje gaan crossen dan mag ie zich even laten gaan en bemoei ik me er verder niet mee. tegen het eind van het pad herinner ik hem er met ophoudingen aan dat ik er nog opzit en dan krijg ik hem met bit altijd terug.
Lukt dit dan bij iedere optoming?

Waratje
Berichten: 10188
Geregistreerd: 03-11-03
Woonplaats: Bennekom

Re: S-Hack > geschikt?

Link naar dit bericht Geplaatst: 10-03-08 23:33

Misschien wel, misschien niet. Mijn paard zal juist eerder door het bit heengaan bij het crossen buiten, maar komt op een touwhalster of een hackamore wel goed terug. Hackamore is vooral erg "duidelijk". Wat goed werkt is afhankelijk van een heel aantal factoren, dus niet aan te geven voor een specifieke combi zonder veel meer info.
Beste advies, probeer het één en ander uitgebreid uit in de bak en de optoming waar je je het zekerst bij voelt probeer je daarna uit op een buitenrit. Crossen probeer je uit op een veilige plek, waar je heel veel extra ruimte hebt voor een eventuele "langere remweg" Tong uitsteken
Sommige bitloze optomingen kun je samen met een bit rijden, kun je met dubbele teugels uitproberen wat je wilt uitproberen en toch het veilige gevoel van het bit erbij.
Ik dressuur in de bak gewoon met dubbel gebroken trensje en rij buiten met een touwhalster (bij hoge uitzondering met hackamore), dat werkt voor ons prettig.

Anoniem

Re: S-Hack > geschikt?

Link naar dit bericht Geplaatst: 11-03-08 11:38

Arabesk schreef:
Deze optoming is eigenlijk toch weer gebaseerd op een pijnrelatie met je paard. De dreiging van pijn maakt dat ze gehoorzamen.


Dat ligt er maar net aan hoe je hem gebruikt. Als ik een buitenrit maak met mijn bijrijdpaard rijd ik met hackamore. Ik rij constant met een los teugeltje, dus hij voelt helemaal niks. Echter, hij is nog jong, nog niet lang onder het zadel en hij reageert dus nog niet altijd (snel genoeg) op mijn zithulpen. Om gevaarlijke situaties te vermijden maak ik dan 1 ophouding, dat is dan duidelijk. En daarna weer verder met losse teugel.

Lusitana

Berichten: 22846
Geregistreerd: 26-10-04
Woonplaats: buiten Grandola, Alentejo, portugal

Re: S-Hack > geschikt?

Link naar dit bericht Geplaatst: 11-03-08 11:51

Nienke1990 schreef:
Voor de inwerking van dressuur lijkt mij de S-hack niet echt geschikt. Het ligt er ook net aan hoe je paard is.
Mijn vzpaard komt al snel uit zichzelf naar beneden met zijn hoofd als ik bitloos rij.
Maar als je hem/haar echt naar beneden moet vragen, lijkt mij de S-hack niet vriendelijk.

Als je werkelijk dressuur rijdt, vraag je een paard niet naar beneden, dan rijdt je een paard zo naar voren dat je met zuiver begrensing al gewenste aanleuning krijgt. sterker nog, soms is zelfs die begrenzing niet nodig. oook hoofdstelloos gaat een paard afbuigen in verzameling....

Een hackamore is niet gebaseerd op pijn, maar druk. Pijn komt, bij alle manieren van rijden, door verkeerd gebruik van middelen. En vaak bij plotseling aannemen van teugels.

Paarden willen graag een eind racen, maar er zijn maar weinig paarden die heel lang voluit blijven gaan. Zelfs zonder hoofdstel komt een paard op een gegeven moment terug.
Men is in het algemeen te bang voor "hard gaan".
Een paard gaat trouwens over het algemeen juist harder OMDAT men aan een bit trekt. Ze hebben hiervan een proef gedaan bij renpaarden (die zijn over het algemeen erg van doorgaan en slecht te houden). Wat bleek, gereden op de neusriem hadden ze een "kortere remweg", waren veel makkelijker in te houden en te stoppen dan met wek bit dan ook.... Met een kineton neusriem bereikten ze gelijkwaardige resultaten (deze is ontwikkeld voor pullers, haakt onder het bit door).

Een vriendin van me heeft een draver die slecht te houden kan zijn als zeopgewonden raakt en die rijdt ze dan ook in bepaalde omstandigheden met hackamore, en dan kan ze haar op de pinken rijden. Het is altijd fijner voor een paard om met weinig druk gereden te worden dan met iets waar je aan moet gaan hangen en dat geldt ook voor gewone bitloze hoofdstellen.
Want soms wordt het afgeschilderd alsof een paard beter af is zonder bit en dat bitloos zo vriendelijk is, maar, als je daar aan moet gaan hangen is dat ook druk. En er kunnen omstandigheden ontstaan dat dat hangen eraan onvermijdelijk is, al reageert je paard nog zo goed op zithulpen onder andere omstandigheden. Helemaal in landen waar je op de "vierkante kilometer" moet rijden...en je om de haverklap een (snel)weg tegen komt.

Een hackamore is een scherp middel, dat moet wel voorop gesteld, maar hoe scherper het middel hoe minder je het nodig hebt. Dat schijnt niet tot iedereen door te dringen.

Dreiging van pijn... waarom er van uit gaan dat alles maar pijn doet? Wel eens een neusriem op een bottig deel van jezelf gedrukt? Je voorhoofd ofzo? Hoe pijnlijk is dat?
Wel eens een bit op een zacht gedeelte van jezelf gedrukt, als tussen je duim en vinger? Hoe pijnlijk is dat?

De pijn komt alleen bij overmatige gebruik. Bij plotselinge grote druk. Als je paard daar nooit mee te maken heeft gehad, is er ook geen dreiging want dna weet hij niet dat het bestaat.
En zelfs als hij er wel mee te maken heeft gehad kan hij er simpelweg van uit gaan dat het vandaag met jou niet gebeurd, tenzij je hem reden tot angst geeft (en ik kwam wat niet zo zachtzinnig ruiters tegen in een topic over om de oren slaan).
Je kunt er niet van uit gaan dat elke ruiter een relatie met zijn paard heeft die gebaseerd is op dreiging van wat dan ook.
Aan de andere kant is een bepaalde dreiging juist het hele systeem van leren. Ga maar na hoe simpelweg een beenhulp wordt aangeleerd... reageert het paard niet, dan herhaal je. Nog geen reactie, herhaling mét tik. De volgende keer wacht hij de herhaling niet af. Vervolgens zit dat erin en hoef je het niet te gebruiken. Dan kun je zeggen hij leegft onder dreiging dat die tik gaat komen en daarom luistert hij naar de lichte hulpen... Ga je echt zover?

TS, je kunt rustig dressuren, buitenrijden en springen met een hackamore. Maar wees je gewoon bewust dat plostelinge druk niet prettig overkomt en dat elke druk veel sterker overkomt. Dus voorzichtigeheid geboden.

fransis

Berichten: 179
Geregistreerd: 18-04-07
Woonplaats: oost souburg

Re: S-Hack > geschikt?

Link naar dit bericht Geplaatst: 11-03-08 14:28

Lauss schreef:
http://www.innovatack.com/afbeeldingen/shack.JPG

Ik ben op zoek naar een bitloze optoming voor mijn pony.
Nu wil ik het liefste een hoofdstel waar ik mee kan dressuren, springen en buitenrijden.
Een goede 'noodrem' is dus erg belangrijk, maar aan de andere kant het op de goede manier inwerken bij dressuur is ook belangrijk.

Dus, kort maar krachtig, is een S-hack hiervoor geschikt?

de s hack is voor jou de beste oplossing, doordat hij erg netjes om de neus licht kan je precieser sturen dan met de hack met lange scharen, en hij is stukken duidelijker dan die 'gewone'hack met korte scharen. hij heeft een goede rem, maar kn geen pijn veroorzaken. als hij net te weinig reactie geeft, kan je hem op buitenrit met een kinketting rijden ipv een kinriempje.
kortom hij stuurt zo duidelijk als een bit, is vriendelijker dan een bit, maar heeft wel meer rem dan een bit.

Nienke1990

Berichten: 528
Geregistreerd: 27-11-05
Woonplaats: Den Haag

Re: S-Hack > geschikt?

Link naar dit bericht Geplaatst: 11-03-08 15:04

Lusitana schreef:
Nienke1990 schreef:
Voor de inwerking van dressuur lijkt mij de S-hack niet echt geschikt. Het ligt er ook net aan hoe je paard is.
Mijn vzpaard komt al snel uit zichzelf naar beneden met zijn hoofd als ik bitloos rij.
Maar als je hem/haar echt naar beneden moet vragen, lijkt mij de S-hack niet vriendelijk.

Als je werkelijk dressuur rijdt, vraag je een paard niet naar beneden, dan rijdt je een paard zo naar voren dat je met zuiver begrensing al gewenste aanleuning krijgt. sterker nog, soms is zelfs die begrenzing niet nodig. oook hoofdstelloos gaat een paard afbuigen in verzameling....


Je hebt gelijk.
Ik heb het er niet zo goed neergezet.
Sorry.

Anoniem

Re: S-Hack > geschikt?

Link naar dit bericht Geplaatst: 11-03-08 19:16

thanks fransis en lusitana! Vind vooral de reactie van Lusitana erg duidelijk.
Ik ben overtuigd Haha!