Zijn er plaatsen waar men hoefschoenen van diverse merken verkoopt? Kun je evt. iemand langs laten komen? Ik woon in het noorden van land (Groningen-Delfzijl). Zelf vind ik op foto's de schoenen van Marquis er goed uitzien, maar zijn dit wel de beste voor mijn paard? Ik wil eigenlijk niet zomaar ergens schoenen bestellen, wil ze graag ook een keer 'voelen'. Verder gaat het er mij om dat ze een goede pasvorm hebben voor de hoeven van mijn paard. Evt. stoten kunnen draaien zou wel fijn zijn (of wideapuntjes). En een beetje deskundig advies zou wel fijn zijn.
Je kunt ook alvast de hoeven opmeten om te kijken of ze een beetje standaard maten hebben voor de schoentjes van de diverse merken. Zo niet , dan is de keus al simpel : maatwerk. En kom je vanzelf bij Smitjes terecht...omdat de standaard maten dan toch wat te ruim zitten ergens en sneller zullen draaien.
bij manege de boswal in hoogersmilde is iemand die hoefschoenen maakt en/of verkoopt. je kan denk ik via de site wel info vragen. http://www.staldeboswal.nl/
Ik heb Fred Kammer gesproken. Hij wil wel langskomen. Het klonk allemaal wel goed en positief. Ik wil er nog wel even over denken, want al met al kosten 4 hoefschoenen zo'n 350 euro incl. opmeten, versturen enz. Dat is toch behoorlijk wat geld. Maar aan de ander kant natuurlijk, je doet er ook lang mee. Ik ben nu aan het nadenken. Ik moet er wel voor sparen.
Fred doet in Smitjes. Hij heeft ze altijd in z'n bus liggen, zijn mooie schoenen vind ik en erg slijtvast (maar kan niet vergelijken met andere merken)
Germie, heb je er persee 4 nodig, denk je? Ik heb er vorig jaar ook 4 aangeschaft, maar die achterschoenen heeft ze nauwelijks aan gehad.
De schoenen zijn erg solide, dus blijven goed, waar je ook rijdt. Of ze lang goed blijven passen, is afhankelijk van de hoeven. Jovarna's hoeven waren nog steeds 'in ontwikkeling' en vorig jaar nog redelijk plat. Inmiddels zijn ze mooi concaaf aan 't worden en wat 'steiler', en de voorschoenen passen haar nu niet meer. Maar het mooie is: ze heeft ze ook niet meer nodig! Laat het dan even een uitgave zijn geweest, ik heb er zeker geen spijt van en beschouw het ook beslist niet als weggegooid geld oid. Want dankzij de schoenen konden we heerlijk onze buitenritten blijven maken, waardoor ze goed in conditie bleef en de beweging kon bijdragen aan het herstel van haar hoeven.
Ik weet niet of ik er 4 nodig heb. De achterhoeven zijn de hoeven die meestal de meeste aandacht vragen. Niet dat ze er slecht uitzien, maar als ik een buitenrit gemaakt, dan zitten de rafels het meest aan de achterhoeven. Dus het lijkt mij dan wel verstandig omgewoon voor 4 hoefschoenen te gaan. Maar ja, de prijs houdt mij nog wel even tegen. Ik twijfel nog te veel. Nu beperk ik mijn buitenritten omdat mijn paard geen ijzers heeft. Met hoefschoenen zou ik vaker op buitenrit kunnen. Ik ga niet voor een paar ritjes er ijzers onder zetten, ijzers zijn dus geen optie (en ik vind het niets, altijd als je dan iets met je paard wilt is er wat met de ijzers aan de hand). Dus dan zijn hoefschoenen weer een optie. En af en toe een buitenritje is best leuk. Ook mennen is leuk. En wil ik dit vaker gaan doen, dan moet er waarschijnlijk wel iets om of onder de hoeven. En zo gaat mijn twijfel nog wel even verder. Blijven ze ook goed zitten? Ook met een sprongetje of galop? en door het water?
Blijven ze ook goed zitten? Ook met een sprongetje of galop? en door het water?
Ze blijven heel goed zitten. Ik heb er niet mee gesprongen, maar galop en door het water is geen probleem. We hebben er echt flinke buitenritten mee gemaakt.
Wat de achterhoeven betreft: is de hoefwand altijd goed afgerond?