Moderators: C_arola, Essie73, Coby, balance, Firelight, Dyonne, Neonlight, Sica, NadjaNadja
Selena94 schreef:Ik zit met een best vervelend iets en ik hoop dat iemand mij hiermee kan helpen.
Mijn verzorgpony ........................................in de buurt is.
Ik heb hem al geleerd dat hij moet wachten als ik hem een snoepje of zijn eten geef. Dat hij eerst mij de ruimte moet geven met het eten tot ik zeg dat hij het mag hebben.
elady schreef:Ik sta op een grote manege waar de lesklanten altijd de paarden na hun les worteltjes geven en dat dan ff lekker hard in die voerbakken gooien (feest natuurlijk...) Hij maakt zich dan 2 meter groot en staat het hardste te schrapen. Ik heb al heel vaak gevraagd of ze hem niet willen geven omdat ik niet wil dat hij bedelt om voedsel, maar vaak ben ik dan al te laat omdat hij nogal opvalt met z'n gedrag... Hoe pak je dat dan aan?
Waratje schreef:Hij zal op die leeftijd in principe niet meer wisselen (of hij is erg laat), maar hij kan wel last van zijn gebit hebben. Laat een tandarts zijn gebit controleren.
Verder kom je alleen van happerig gedrag af als je zelf heel consequent bent en eventuele bestraffing erg goed timed. Van een goedgetimede tik worden ze ook niet kopschuw, maar veel mensen zijn te laat en dan loop je wel risico's.
vuurneon schreef:uit de mond trekken; ik wacht tot mijn pony het touw in de mond heeft en ruk het er dan hard uit.
Dit op aanraden van een goede instructeur! Na 2 keer snapte hij het goed en heeft nooit meer het touw in de mond genomenook mijn jas wordt nu veel meer met rust gelaten en nu is alleen even 'uh' zeggen voldoende.
Selena94 schreef:hij hapt in de touwen, zweep, maar ook in mijn jas en soms handen...
en dat wachten moet ik hem vaak nog wel eerst naar achteren sturen en dan snapt hij dat t betekent dat hij moet wachten. vrijwillig doet hij dat niet
Selena94 schreef:vuurneon schreef:uit de mond trekken; ik wacht tot mijn pony het touw in de mond heeft en ruk het er dan hard uit.
Dit op aanraden van een goede instructeur! Na 2 keer snapte hij het goed en heeft nooit meer het touw in de mond genomenook mijn jas wordt nu veel meer met rust gelaten en nu is alleen even 'uh' zeggen voldoende.
is dat niet iet wat hardhandig?