De komende 3 weken moet ik voor een fjordje zorgen (eigenares is op vakantie). Zij vond het erg leuk als ik op de NH wijze met haar ging werken in die 3 weken.
Ik doe dit al (met succes

Grondwerk gaat super! Ze heeft nu nog erg veel druk nodig met wijken, maar als ze wijkt en ik loslaat begint ze gelijk te kauwen en likken etc.
Met het rijden heb ik meer moeite. Ik houd de teugels los (ik wil dat ze op haar eigen benen leert lopen) en ze reageerd erg goed op de hulpen van het touwhalster! Ze heeft echter wel goed door dat ze de hulpen ook veel makkelijker kan ontwijken... Hoekjes afsnijden etc


Ook is ze tijdens het rijden erg snel afgeleid (andere paarden, vogels, noem maar op). Ze schrikt niet, maar let totaal niet meer op mijn hulpen.
Dus, mijn vragen zijn:
- Hoe maak ik haar lichter voor mijn hulpen terwijl ik op haar rijdt (op momenten dat ze niet luisterd)
- Hoe houd ik haar aandacht er beter bij
