Moderators: Essie73, Coby, balance, Firelight, Dyonne, NadjaNadja, Neonlight, Sica, C_arola
midgie schreef:Ja met dubbelen lijnen kun je een hoop spiertjes mee trainen,
Gewoon handwerk kun je ook heel veel spiergroepen bereiken en waarom moet er perse een zadel op , als het niet past dan kun je toch zonder rijden?? en de oefening die je vanaf de grond gedaan ehbt vanaf de rug uitleggen , is voor je eigen zit ook nog eens heel goed,
Jojet schreef:Je hebt verschillende hulpmiddelen om je paard te longeren. Zelf wissel ik het dan ook altijd af. Vraag idd aan je instructrice of die je wilt helpen, zou niet zomaar klakkeloos beginnen. Die kan je misschien ook helpen met het vinden van de juiste hulpmiddelen hiervoor.
Ik zelf gebruik de dubbele lijn, de bijzet en de pessoa en dat afgewisseld. Verder doe ik ook vaak balkjes, zodat ze leren tellen, benen optillen en strekken.
Succes ermee.
Trouwens rijdt je nu dan niet zonder zadel, omdat ie op het moment ook last heeft van z'n rug van dat zadel? Anders misschien eens een fysio er naar laten kijken ofzo.