kellaxy schreef:Bedankt voor jullie reacties!
Kostolany: ik zou graag al naar buiten willen maar ik ben net verhuisd van stal dus ken hier nog niet veel mensen waarmee ik naar buiten zou kunnen! Ik moet er echt op letten dat ik niet blijf drijven als ze niet gelijk reageert. Zweepje werkt gelukkig wel! En ik moet wel contact blijven houden he verder?
Zie je, daarom had je gewoon bij ons op stal moeten blijven 
Nee maar alle gekheid op een stokje..
Dat ze nog niet heel voorwaarts is.. Ze is nog jong, en d'r hadden twee dingen kunnen gebeuren.. Ze ging heel traag of ze ging héél snel
Probeer inderdaad juist te timen, en aan te leren aan haar dat stap ook gewoon echt een actieve stap is. Evenals met draf. Draf is dan ook gewoon doordraven en niet sukkelen tenzij jij aangeeft dat het tempo omlaag mag. Dit is aan de longe makkelijk aan te leren en daarna onder het zadel makkelijker op te pakken. Probeer met het longeren ook veel met je stem te doen, dus als ze voorwaartser moet, bijvoorbeeld met het meer aandrijven woorden te gebruiken als 'pasje voorwaarts' of 'doorlopen' o.i.d.
Ik merk dat ik daar met Dora veel profijt van heb dat ik d'r dit in de longeerbak heb aangeleerd. Zo 'moedig' je ze een beetje aan en als je dit net zo erop krijgt als de stemcommando's voor stappen, draven en remmen, dan is dit gemakkelijk te gebruiken onder het zadel en daarna ook weer makkelijk af te bouwen wanneer het niet meer nodig is 
Ik kom van de week even spieken bij d'r