Moderators: C_arola, Essie73, Coby, balance, Firelight, Dyonne, Neonlight, Sica, NadjaNadja
Billybeertje schreef:@SuzanH
die zit zelf helemaal met haar handen in het haar.
SuzanH schreef:Billybeertje schreef:@SuzanH
die zit zelf helemaal met haar handen in het haar.
Tsja, uhm. Eerst los gooien in de bak. Al haar energie eruit. Dan aan de longe klikken en goed vast houden. Niet blijven kracht zetten als ze van de cirkel af wil (dus je door de bak wil sleuren) maar ruk-los-ruk-los. Ze moet toch een keertje dr puf kwijt zijn.. En als ze eenmaal goed loopt dan stoppen en haar uitbundig belonen.
luf_horses schreef:Heel cru, maar misschien moet je je pony eens gaan longeren als ze al doodmoe is, bijvoorbeeld na een intensieve rit of wandeling.
De mijne had daar aan het begin ook veel last van. Dan stond ik als ik begon met longeren te kijken hoe ze rondje na rondje keihard gallopeerde. Na een aantal minuten was ze moe en zo mak als een lammetje.
Anders kun je ook iemand vragen die veel overwicht uitstraalt. Mijn vader kreeg toen mijn paard jong was meer voor elkaar dan ik als magere voorzichtige viertienjarige. Ook merk ik dat mijn paard anders reageert op bijvoorbeeld mijn verzorgsters, gewoon omdat ze wat anders uitstralen en misschien onzekerder zijn.
pepelien schreef:Heb je je pony wel eens bijgezet tijdens het longeren, dan heb je nl. veel meer controle!
superwoman schreef:Kun je zelf wel goed longeren of ben je ook niet erg ervaren?
Belangrijk is om te beginnen met een heel klein rondje,zodat hij gebogen blijft. Dit in de hoek van de bak,zodat je 2 vadte wanden hebt (blokkade) Een recht paard is veel sterker en moeilijker om af te remmen. Dan moet je er voor zorgen dat hij zich niet recht kan maken,door op het juiste moment de pony ligt naar binnen te trekken en weer direct te ontspannen. Wanneer je minder ervaring hebt, zal het moeilijk zijn om de juiste timing te vinden en kun je imo beter hulp vragen. Onze pony is door de osteopaat nagekeken en het longeren gaat nu veel beter,misschien dat jouw pony ook vast zit en dus niet kàn buigen.