Moderators: C_arola, Essie73, Coby, balance, Firelight, Dyonne, Neonlight, Sica, NadjaNadja
Szan schreef:Als de pony's jouw ruimte nog niet respecteren, zou ik nog niet aan vrijheidsdressuur beginnen.
Hoe doe je nu grondwerk? Dan kunnen we je betere tips geven.
lucaa2 schreef:Misschien is Vrijheidsdressuur een uitweg?
De meeste pony's vinden dit geweldig, vooral omdat het vooral werken is voor een beloning en omdat het ze gewoon even bezighoud (meestal oefenen ze zelf ook nog wel eens zonder beloning of baasje erbij)
het maakt ook niet echt uit welke leeftijd je pony's hebben, al zijn ze 3 of zijn ze 30, ze kunnen altijd leren.
Ik raad je deze site aan: http://www.nalanta.nl
Staat vol met uitleg en oefeningen enz.
succes!
Tazziexxx schreef:NIET aan vrijheidsdressuur gaan beginnen als je die basis niet kent, want die pony's kunnen dan kunsten gaan misbruiken en dan kan het heel gevaarlijk worden!
Hoe saai het misschien wel is, die basis heb je voor alles nodig dus moet je het toch doen
Locanda schreef:Belangrijkste is nog wel, dat jij aangeeft waar zij naartoe gaan, NIET andersom.
Als je dit altijd in je achterhoofd houdt, krijgen ze al meer respect voor je.
Dan is de kans groot dat het bijten en trappen zonder correctie (wat je dan overigens wel zou moeten geven) vanzelf ophoudt.
[***] schreef:Werk je volgens een bepaalde methode?
Ik denk dat het misschien wel interessant voor je is om bv. via Parelli te werken. Daar heb je de 7 games om mee te beginnen, met elk hun eigen dingetje wat je moet kunnen en eigenlijk is dat gewoon de basis (inclusief respect en leiderschap en dergelijke), maar omdat je een doel hebt is het veel leuker om naar toe te werken en niet zo saai als gewoon steeds volgen en halthouden en terug volgen en weer halthouden en ... Je kan er echt mee spelen, en als de 7 games duidelijk zijn dan kan je die weer gebruiken voor alle andere dingen die je wil doen.
[***] schreef:Neen hoor, rijden is maar een onderdeeltje van en sowieso geen verplichting.
En je begint vanaf de grond, omdat je eerst een basis moet hebben voor je verder kan. Dus ideaalEn dat grondwerk kan je dan uitbreiden naar allerlei dingen, zowel online (dus aan een touw) als at liberty (in vrijheid). Topic in mijn onderschrift is een klein voorbeeldje, maar er is nog zoooooooooo veel meer
Citaat:Nou heb ik een paar keer geprobeerd om gewoon terug te gaan naar de basis met ze. Maar ik (en de pony's) vind grondwerken gewoon echt niet leuk. Het kan zijn dat dit nu heel penny klinkt, maar mijn interesses liggen hier gewoon niet.