Paard aan de longe wil alleen stappen

Moderators: C_arola, Essie73, Coby, balance, Firelight, Dyonne, Neonlight, Sica, NadjaNadja

Toevoegen aan eigen berichten
 
 
ElineS
Berichten: 5507
Geregistreerd: 10-03-06

Paard aan de longe wil alleen stappen

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 11-06-11 18:46

Ivm met zwangerschap van een vriendin van me wil ze longeren gaan oppakken met haar Fries. Enige probleem, dit heeft ze vaker geprobeerd, maar meneer weigert te gaan draven of te galopperen. Hij blijft koppig stappen. Stemhulpen reageert die ook niet op. Je kan de zweep gebruiken, maar dreigen of zelfs een tik geven daar is die niet van onder de indruk. Hij sjokt mooi lui verder. We hebben geen idee hoe we dit nou moeten oplossen, om die versnellingen er in te krijgen. Advies?

WowAmigo
Berichten: 4893
Geregistreerd: 22-07-05

Link naar dit bericht Geplaatst: 11-06-11 18:47

Wat voor een tik praten we dan over? :-)

Edit: en doet ie onder het zadel wel? Of los in de bak?

ElineS
Berichten: 5507
Geregistreerd: 10-03-06

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 11-06-11 18:50

Van zachte tikken tot harde tikken. Niet het er dik op los slaan, maar hij heeft wel fikse tikken gekregen. Reageert hij gewoon helemaal niet op. Blijft er hartstikke koel onder.

EDIT: Onder het zadel reageert hij ook niet op de zweep en los in de bak opjagen werkt ook niet. Dan krijg je hem ook niet sneller. Blijft die gewoon stappen.

Onder het rijden reageert hij wel gewoon op de beenhulpen.

WowAmigo
Berichten: 4893
Geregistreerd: 22-07-05

Re: Paard aan de longe wil alleen stappen

Link naar dit bericht Geplaatst: 11-06-11 18:53

En reageert ie onder het rijden op stemhulpen? Misschien snapt ie het verband niet, hoe is ie beleerd?
En is ie wel normaal te rijden op je beenhulpen, kan me haast niet voorstellen dat ie dan echt fijn aan het been is?

Raanii

Berichten: 564
Geregistreerd: 16-05-10
Woonplaats: Brugge, België

Link naar dit bericht Geplaatst: 11-06-11 18:54

misschien eens longeren men een ruiter erop, die mee helpt met been hulpen?

ElineS
Berichten: 5507
Geregistreerd: 10-03-06

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 11-06-11 18:57

Hij is niet heel gevoelig voor het been nee, maar hij is wel aan het been. Je moet alleen wel duidelijke beenhulpen geven. We zijn er mee bezig om dat steeds meer te gaan verfijnen, maar dat is best lastig. Het gaat steeds lastiger worden omdat er een periode komt dat er niet op gereden gaat worden en dus daarom willen we longeren er in krijgen voordat dat gebeurd.

Longeren met een ruiter erbovenop is een goede tip.

WowAmigo
Berichten: 4893
Geregistreerd: 22-07-05

Re: Paard aan de longe wil alleen stappen

Link naar dit bericht Geplaatst: 11-06-11 19:42

Maar hoe is ie beleerd dan, zijn ze er zo bovenop gaan zitten?

Misschien snapt ie er niet veel van en is 't ie daarnaast niet heel fijngevoelig, best lastig. Eerst maar eens de stemhulpen erop knutselen en dat kan idd met de ruiter erop. Grappig, meestal is het andersom ;-)

ElineS
Berichten: 5507
Geregistreerd: 10-03-06

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 11-06-11 20:15

Meneer heeft drie jaar stil gestaan. Daarna is die vier jaar lang recreatief bereden. Buitenritten, crossen, met periodes ertussen van lang stil staan. Verder in het verleden, het inrijden en dergelijke, we weten niet hoe dat gegaan is.
Er word nu in ieder geval, sinds mei, voor het eerst in lange tijd een start gemaakt qua dressuurmatig rijden en werken, wat dus lastiger gaat worden door zwangerschap, maar we willen toch echt verder met hem.

WowAmigo
Berichten: 4893
Geregistreerd: 22-07-05

Re: Paard aan de longe wil alleen stappen

Link naar dit bericht Geplaatst: 12-06-11 15:31

Hmmm, misschien eerst onder het zadel wat vlugger laten worden voor de hulpen? (veel me naar buiten nemen, beetje snelheid maken) en dan de hulpen aan de stem proberen te koppelen. En dat dan samen met longeren en dan toch ook wel doorpakken, je hoeft hem niet continue keihard te meppen, maar hij moet ook wel een keer doorkrijgen dat een hulp van jullie kant een reactie moet gaan geven. Hij heeft zichzelf tot nu toe waarschijnlijk heel goed bewaard ;-)