Hoe oud is het paardje?
Wat ik leuke oefeningen vond aan de hand waren deze:
- Stoel in midden van de bak zetten, hier 3 tot 5 balken op leggen in een cirkel en het paard hier (eerst op laagste stukje) overheen laten lopen. Langzaam wat opbouwen, zo moet het paard opletten en voeten optillen en meteen wat rondjes lopen.
- Balken in een patroon leggen op de grond en hier doorheen lopen, eventueel als het lukt achterwaards. Zo wordt paard erg bewust van zijn passen.
Bij het longeren ben ik begonnen met dubbele lijnen (eerst laten wennen aan enkele lijn zodat ze snapt hoe het longeren werkt).
Dan gewoon in de bak er achter aan wandelen (net of je op de kar zit, alleen zonder kar).
Wanneer ze dit snapt, eventueel ook wat balkjes op de grond en paard hierover heen laten lopen.
Ook ben ik veel gaan oefenen met rechte lijnen door het weiland. Weet dus niet hoe oud (jong) het paardje is, maar in begin zullen ze gigantisch zwalken als ze nog jong zijn. Dus rustig oefenen.
Hoop dat je hier wat aan hebt
Succes ermee