hoe je paard longeren zonder....

Moderators: C_arola, Essie73, Coby, balance, Firelight, Dyonne, Neonlight, Sica, NadjaNadja

Toevoegen aan eigen berichten
 
 
Sammielola13

Berichten: 956
Geregistreerd: 31-03-10
Woonplaats: Dirksland

hoe je paard longeren zonder....

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 26-09-10 11:20

ik longeer mn verzorgpaard , maar ik moet m zo in de gaten houden maar tegelijkertijd wordt ik zo duizelig ?!
heeft iemand tips om dat te voorkomen ? :)

TheJokerr
Berichten: 2788
Geregistreerd: 25-02-09

Re: hoe je paard longeren zonder....

Link naar dit bericht Geplaatst: 26-09-10 11:50

je moet nooit naar de benen van je paard kijken, want dan word je inderdaad duizelig. meestal als je duizelig word moet je buiten de ring een plek zoeken waar je je snel even op kan focussen zodat je weet oja ik ben bij de wereld! en daarna kijk je terug naar je paard, maar altijd (wat ik doe) naar het hoofd, het hoofd geeft meestal aan wat je pony gaat doen, oortjes naar voren iets sneller, oortjes naar je toe begrijpend oortjes naar achter remmen/langzamer. je moet veel op je stem focussen en veel met je stem doen dan hoe je straks alleen nog maar af en toe naar het hoofd te kijken :)

trustHim
Berichten: 6343
Geregistreerd: 28-04-06

Re: hoe je paard longeren zonder....

Link naar dit bericht Geplaatst: 26-09-10 13:17

niet stilstaan maar zelf ook een klein cirkeltje lopen

Dilan1993

Berichten: 1747
Geregistreerd: 04-02-10
Woonplaats: Vlimmeren (België)

Re: hoe je paard longeren zonder....

Link naar dit bericht Geplaatst: 26-09-10 22:10

Wat trustHim zegt, idd. en je kunt het beste net over de rug van je paard heen kijken.

ik moet mijn paardje ook constant in de gaten houden (en ben ook wel eens flink duizleig geworden :+)

Anoniem

Re: hoe je paard longeren zonder....

Link naar dit bericht Geplaatst: 26-09-10 22:10

Lopen ;)
Niet rond draaien, maar naar zn kont toe lopen.

beauu_
Berichten: 87
Geregistreerd: 07-07-07
Woonplaats: beuningen

Re: hoe je paard longeren zonder....

Link naar dit bericht Geplaatst: 27-09-10 20:55

mee lopen, en naar het hoofd van je paard kijken.. dan wordt je ook niet duizelig.. (ik iig niet)

ilyano
Berichten: 65
Geregistreerd: 28-09-10

Link naar dit bericht Geplaatst: 29-09-10 10:23

bij longeren is het de bedoeling dat je paard loopt en niet jij.
dit is weer het kudde gevoel van een paard, als jij meeloopt doe jij evenveel als hem, en ben je niet de leider.
dus toch proberen stil te staan.
je mag best een klein rondje lopen maar niet dat je jezelf meer moe maakt dan het paard :P
ik longeer zelf altijd met een zweep zodat het paard goed doorloopt en oplet, hoef hem alleen maar vast te houden,dan is het al goed.

zodra dit allemaal goed gaat moet je een driehoek vormen.
je kijkt zelf naar het hoofd van het paard , daar is dus de longe van paard naar jou toe, dat is 1 hoek, de 2e hoek word gevormd door hoe jij staat,(daar komt een denkbeeldige lijn) zorg dat je bij zijn achterhand blijft en niet te ver aan de voorhand van het paard, dit heeft een remmende werking.

je word je ook niet duizelig als je naar zijn hoofd kijkt enals je op die positie staat, en je paard zal goed luisteren!

succes ermee!