[EG] : Tiwan, 16-jarige fjordenruin

Moderators: Coby, balance, Dyonne, Sica, C_arola, Neonlight, Firelight

Toevoegen aan eigen berichten
 
 
Zwerte
Lid Bezwaarcommissie

Berichten: 6908
Geregistreerd: 06-02-05
Woonplaats: Beerta

[EG] : Tiwan, 16-jarige fjordenruin

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 19-09-10 10:40

Ik ben op zoek naar vorige eigenaren en fokker van mijn fjord Tiwan. Sinds gisteren is hij officieel in mijn bezit en ik ben gewoon nieuwsgierig naar zijn verre verleden.
Hij heeft geen brandmerk en zijn ouders zijn bij mij (en in het paspoort) onbekend. Hij is pas in 2005 gechipt en heeft geen brandmerk.
Volgens zijn paspoort is hij geboren in april 1994.

Ik heb hem gekocht van camping de Bosrand in Spier, waar hij in ieder geval de afgelopen 7 a 8 jaar trouwe dienst heeft gedaan als huifkarpaard. Wellicht heeft hij daar nog wat langer gestaan maar ik ken hem nu iets meer dan 7 jaar dus van die jaren weet ik het in ieder geval zeker. Hoe lang hij er toen al was weet ik niet. Van zijn verleden voor deze tijd (zijn leven van veulen t/m maximaal 8 jaar) weet ik weinig.
Het enige wat ik hiervan weet is dat ze hem gekocht hebben van iemand in Eindhoven. Vermoedelijk heeft hij daarvoor marathons gelopen. Hij was toen in ieder geval braaf voor de kar en 100% verkeersmak. Het schijnt dat hij goed en snel reageerde op commando's als links en rechts.

Tiwan is een redelijk ouderwets type fjord, sterk en breed. Ik noem het zelf altijd 'modelletje Tank'. Zeer vriendelijk karakter maar kan wel erg dominant zijn. Van zijn uiterlijk vind ik verder alleen zijn hoofd nog opvallend, die is echt groot en lomp, qua halster/hoofdstel heeft hij altijd een grote full nodig

Afbeelding
Afbeelding

http://www.mijnalbum.nl/Foto-CEVKOKTS-D.jpg
http://www.mijnalbum.nl/Foto-SJOPR33W-D.jpg
http://www.mijnalbum.nl/Foto-LH4PIKQP-D.jpg

Weet iemand waar deze vriendelijke fjordenruin vandaan komt? Alle informatie is welkom (vorige eigenaren, fokker, ouders etc). Ook ervaringen over zijn carriere als huifkarpaard vind ik leuk om te horen maar dit het liefst per pb.

_Ananas_

Berichten: 3862
Geregistreerd: 26-10-04
Woonplaats: Regio Utrecht

Re: [EG] : Tiwan, 16-jarige fjordenruin

Link naar dit bericht Geplaatst: 19-09-10 18:35

Misschien even op het Fjorden gedeelte hier plaatsen en op www.fjordenwereld.nl Daar zitten de echte Fjordenmensen waar je uiteindelijk vaak mee verder komt! (al zitten sommige ook hier hoor :D ) Succes! Super dat hij nu van jou is!!!