Ik heb sinds een paar maand een eigen pony en omdat er eerst op de stal nog geen plaats was eerst tijdelijk ergens anders gestald op stal en rustig gewend. Maar nu kan ze naar haar echte stal en gaan ze direct de wei op met veel andere vreemde paarden, is dit verstandig?
AJe hebt er niet bij staan of ze nu ook al op de wei staat of niet. Als ze al wel op de wei staat, zou ik zeggen, gooi haar er bij in . Als ze nu nog niet (lang genoeg) op de weide staat zou ik zeggen, wacht ermee en bouw het op, dus eerst een half uurtje in de wei en dan steeds iets langer.
Ik heb haar eerst rustig aan dr nieuwe stal laten wennen en overdag een paar uurtje aan de nieuwe stalgenootjes laten wennen op de wei. Dit ging eigenlijk heel goed. Maar dat ligt er natuurlijk ook helemaal aan hoe de andere paarden zijn en of je eigen paard makkelijk is.
Mijn pony staat nu al hele dagen met twee andere pony's op de wei, en ze is wel bazig, maar de pony's waar ze heen gaat zeggen ze dat het toch ieder jaar weer een beetje strijd in het begin en nu helemaal eerder gingen ze in kleinere groepen nu allen samen.
Als er niet veel gras op het land staat (en gezien de droogte en de andere paarden denk ik zomaar dat er al heel wat is afgegeten) zou je haar meteen in een groep kunnen plaatsen. Zou me alleen wel kunnen voorstellen dat de staleigenaar je paard even twee dagen apart in een box wil hebben en opnieuw ontwormd wil hebben voordat hij het land op gaat.
De pony's gaan met ze allen tegelijk de wei op die nu nog leeg is ja gras maar oke. En ik heb haar net ontwormd en het is bij een ponyclub. En iedereen zegt doe gewoon mee en denk dat ik dat ook gewoon doe anders word de onrust heel groot zijn ze net gewend en dan komt er weer een vreemde.
Ik zou ze ook gewoon mee de groep indoen. Zeker als het een verse groep is (wat ik uit je verhaal begrijp), dan gat het makkelijker dan als wanneer je een nieuw paard in een bestaande groep zet.