justhorses schreef:Hoi omdat je paard geen deken gewend is is het verstandiger om eerst een regendeken op te doen ONGEVOERD ! die deken houdt de regen en de wind buiten wat natuurlijk al voldoende kan zijn aangezien je zegt dat ze het en beetje koud had
Als je je paard hiermee helpt moet geen dikkere dekens opdoen wintervacht is juist enorm gezond met gevoerde dekens werk je de wintervacht tegen en als je paard het niet gewend is en de deken kapot maakt en je niet 1 2 3 een nieuwe hebt dan kan je paard ziek worden
Je paard heeft als ie geen deken gewend geen dikke dekens voor vrieskou nodig
Gezonde paarden kunnen zich perfect zelf redde mijn 23 jarige heeft NOG NOOIT een deken omgehad en ze is 23 mijn 30 jarige heeft ook Nooit een deken opgehad ( nu is ze wel overleden door ouderdom)maar goed ze is 30 geworden Mijn 33 jarige die ik 2 weken geleden heb weggeven die heeft nu voor het eerst een deken op!!
Misschien denk je dat je paard het koud heeft door het trillen klopt dat ??
Nou in dat geval wij rillen als we het koud hebben paarden NIET die rillen om de haren omhoog te zetten die ze beschermen tegen de kou zo houden ze zich zelf warm
Maar een regendeken is niet erg zo hou je je paard lekker droog
Ik hoop dat je wat aan mijn advies hebt !! de meeste doen deken omdat ze het zielig vinden of omdat ze geschoren zijn of als ze ziek zijn.
Maar infeite heb je ze niet nodig paarden zijn zo geboren al 100den jaren lopen paarden in het wild
en daar hebben ze geen dekens
Een paard die rilt, heeft het koud!
Oude paarden kunnen het vaak eerder koud hebben, omdat hun stofwisseling niet meer optimaal werkt. Een regendeken, is dan vaak al een hele goede optie.