Moderators: Neonlight, C_arola, Firelight, Sica, Dyonne, NadjaNadja, balance, Essie73
want in de winter ben je nog meer gegroeit en pas je er helemaal niet op
, Je bent er al te groot voor zie ik in je topics
Je zou uitglijden in de sneeuw.
. Maar zo te zien idd ben ik het met annettu_ eens. Als je te groot bent heeft het ook geen zin om er op te rijden, en dit te vragen. Als je dan toch van plan bent iets met hem te doen in de winter (al is het dan geen rijden) is het belangrijk dat je goed kijkt of hij heeft gezweten. Als hij dat heeft gedaan kun je hem niet meer zomaar het land opgooien, want dan heb je kans op lomgontsteking. Dus dan toch maar ff in het stalletje met eventueel een zweetdeken op.
!! Het is beter dat de pony beweging krijgt dan alleen maar stil staat.
.
ben ik ook geen voorstander van.Suzan_bobar schreef:Sorry, maar gewicht zegt natuurlijk niet altijd of je te groot bent voor een pony,... MEt jou lengte breng je je pony uit balans, doe je beugels eens op de maat zoals ze horen en je kunt meelopen,.... nee sorry, mijn advies, stop met rijden en leer bijv mennen met je pony. Stilzetten ben ik geen voorstander van, maar rijden op deze pony met jou lengte neeben ik ook geen voorstander van.
Duik anders eens in het lange teugelen met je pony of vrijheidsdressuur,....
. Starshet schreef:Bedankt voor de hulp. Ik rijd er echt niet lang op, ik rijd niet eens iedere dag! (2/3x per week ongeveer, de tandarts en DA zijn allemaal al eens langs geweest, er is niks mis met zijn rug en tanden.)
Elegance_ schreef:Starshet schreef:Bedankt voor de hulp. Ik rijd er echt niet lang op, ik rijd niet eens iedere dag! (2/3x per week ongeveer, de tandarts en DA zijn allemaal al eens langs geweest, er is niks mis met zijn rug en tanden.)
Nee, tegen de tijd dat ze wat kunnen zien is het al te laat![]()
Je bent echt veel te lang, of je nu vaak rijd of weinig rijd, je brengt je shet erg uit balans. Dat kan je vergelijken met een ladder, mensen houden een ladder meestal horizontaal vast, weet je waarom? Veticaal is die veeel zwaarder.
Sees schreef:Elegance en dat is onzin, mijn shet wordt ieder jaar twee keer bekeken, mocht er iets niet goed zitten, wordt dat écht wel opgemerkt.
) zie jij ook niet wat er binnenin gebeurt. Sees schreef:Elegance, als je zo gaat beginnen kun je beter nooit meer op je paard gaan zitten!! Jouw paard zit ook vast wel eens niet lekker in z'n vel of heeft een vaag pijntje, en tenzij jij röntgenogen hebt (lijkt me niet) zie jij ook niet wat er binnenin gebeurt.
Als het écht zo slecht zou zijn dat mijn verzorgstertje (ik hou het even bij mezelf) van ± 45kg en ± 1.53m nog wekelijks op mijn shet rijdt, dan zou dat chronische pijn met zich meebregen en dat ziet iemand die daar 4 jaar of meer voor gestudeerd heeft écht wel. Maw als deze tijdens de reguliere check-ups niets vindt, dan heeft de pony geenn pijn!!
Ik zeg niet dat dit meisje niet te groot is. Ze is iig niet te zwaar. Een andere pony of een andere ruiter voor deze pony zou idd beter zijn maar soms is het niet anders en dan zie ik niet zoveel kwaad in 2x in de week een beetje lol met je knol gedurende een half uur...
. Wie zegt dat jouw paard geen artrose krijgt als hij 16 is doordat hij al die jaren is bereden? En afgemaakt moet worden? En dat als hij nooit bereden was hij misschien wel 25 was geworden? Als de fysio vandaag bij jouw paard komt, vind hij ook wat. Ze vinden namelijk ALTIJD wat.
? Ik kan hem ook níet meer laten berijden en proberen iedere dag door te longeren in shape te houden, hoefbevangenheid en verveling tegen te gaan etc. Of om hem lafjes te laten berijden door een meiske van 7 terwijl de kilo's er aan vliegen. Of door iemand die er prima op past maar die het bit aan alle kanten door de mond ragt.
.
.

. Hij geniet het meest van de ritten met mijn verzorgster en het voor de kar staan (nu even niet).
.