ik heb sinds 2 weken een paard en ik zou graag een deken willen kopen maar ik weet niet hoe dat zit met de maten, merk enz haar schofthoogte is 1,60??????????????????????????
mijn paard heeft een staart die een soort in plukjes rolt en het zit altijd in de klit nou dacht ik als ik de staart er nou in de winter dus nu een beetje eraf knpt/scheert is het dan in de zomer weer aangegroeit of blijft die heel landg kort en is dat niet zielig want dan kan die geen vliegen ofzo wegjagen?????????????????????????????????????????????
staart zou ik niet afknippen, gewoon steeds goed borstelen en antiklit erin spuiten. evt maak je er een vlecht in die je een dag laat zitten zodat het haar in een andere "stand" gaat staan.
1.60 + 25 cm erbij tellen.... Je moet een staart niet afknippen. Je kan hem inspuiten met equishine antiklit en dan goed uitpluizen en bij houden.... En als je bar weinig van paarden weet waarom heb je dan een paard gekocht??? Oja je dekenmaat is dan 1.85
Het ligt een beetje aan de bouw van het paard. Je kan 185 nodig hebben maar misschien past 195 beter? Er zijn verschillende methodes omdat aan de hand van het paard te meten maar je kan beter dekens gaan passen want ieder merk heeft zijn eigen model. De deken moet ook goed liggen natuurlijk.
Wat betreft de staart, was 'm ff goed als dat nodig is en spuit er anti klit in en hou dit bij. Bijvoorbeeld eens in de week de staart uitpluizen en in sprayen. Niet dagelijks want dan hou je niks meer over. Ga alsjeblieft niet knippen!
Edit; op de foto's lijkt ze vrij lang dus ik zou eerst dekenmaat 195 proberen.
Mijn paard van 1.60 m heeft maat 1.85m, maar mijn tinker van 1.48m heeft al een 1.95m nodig. Het ligt dus idd aan de bouw van je paard. Verschillende dekens passen is dus idd de enigste optie Wat voor deken wil je eigenlijk, een regen(outdoor)- , stal- of zweetdeken? Wbt de staart ga ik mee met de rest: eerst wassen, dan antiklitspray erin, dan goed uitpluizen met de hand, en dat dan naderhand goed bijhouden. De enige keer dat ik met de schaar aan de staart kom is om hem aan de onderkant een paar cm af te knippen als ie te lang wordt
Als je paard overdag in het weiland staat, kun je beter geen staldeken kopen. Deze zijn niet waterdicht en mijn ervaring is dan, dat je 'm toch niet gebruikt. De mijne staat in de winter ook in de wei (overdag).
En wil je alleen een regendeken of ook voering? Ik zelf heb een regendeken. Da's 0 gram en een fleece voering aan de binnenkant. Daarnaast heb ik een 200grams en 300 grams winterdeken. Die gaan dan op met lagere temperaturen. Ik zelf ben er geen voorstander van om meerdere dekens op te doen maar da's bij iedereen verschillend.