Neuroloog vervolgd om dood meisje na val paard

Moderators: Essie73, NadjaNadja, Muiz, Telpeva, ynskek, Ladybird, Polly

Toevoegen aan eigen berichten
 
 
Sammie

Berichten: 71592
Geregistreerd: 04-06-03

Neuroloog vervolgd om dood meisje na val paard

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 11-03-10 10:49

http://www.limburger.nl/


Neuroloog Ger L. van het VieCuri ziekenhuis in Venlo moet zich voor de strafrechter verantwoorden voor schuld aan de dood van de veertienjarige amazone Mariska Lips.

Het veertienjarige meisje uit de buurt van Tilburg overleed op 29 september 2003, nadat ze bij de val van een paard in Meerlo ernstig hersenletsel had opgelopen.

Neuroloog Ger L. van het Venlose ziekenhuis, waar het meisje in eerste instantie naar toe is gebracht, zou de ernst van de toestand van het kind verkeerd hebben ingeschat, haar op de verkeerde afdeling hebben laten opnemen en fouten hebben gemaakt bij de behandeling en bewaking.

Verder zou hij ernstig nalatig zijn geweest bij het regelen van vervoer van de tiener naar een academische ziekenhuis.

Justitie in Roermond verwijt de specialist, behalve dood door schuld, ook dat hij het meisje én haar ouders in het ziekenhuis in hulpeloze toestand heeft achtergelaten. Hij zou de ouders onvoldoende hebben geïnformeerd over de kritieke toestand van Mariska, onvoldoende hebben geluisterd naar hun toenemende ongerustheid en hen onbegeleid hebben laten meereizen in de ambulance waarin hun dochter de doodsstrijd streed.

In 2005 heeft het Regionaal Tuchtcollege de arts al een geldboete van 2000 euro opgelegd. L. ging tegen die uitspraak niet in hoger beroep. De raad van bestuur van VieCuri wil niet inhoudelijk op de zaak ingaan.

Kimbey

Berichten: 1890
Geregistreerd: 05-01-07
Woonplaats: Helmond

Re: Neuroloog vervolgd om dood meisje na val paard

Link naar dit bericht Geplaatst: 12-03-10 13:37

Het zou je dochter maar zijn..

upendo

Berichten: 22659
Geregistreerd: 19-02-08

Re: Neuroloog vervolgd om dood meisje na val paard

Link naar dit bericht Geplaatst: 12-03-10 13:38

Heftig zeg..
Ik ben benieuwd wat eruit gaat komen..

Captain

Berichten: 23219
Geregistreerd: 15-10-08

Link naar dit bericht Geplaatst: 12-03-10 13:39

Jeetje! :\ Groot gelijk dat ze hem gaan vervolgen! Lijkt helemaal nergens op!

Evony

Berichten: 6454
Geregistreerd: 16-04-06

Re: Neuroloog vervolgd om dood meisje na val paard

Link naar dit bericht Geplaatst: 12-03-10 13:43

echt ontzettend erg is dit, had het verhaal al eerder gehoord, dat er nu pas iets mee gedaan wordt

Anoniem

Re: Neuroloog vervolgd om dood meisje na val paard

Link naar dit bericht Geplaatst: 12-03-10 19:46

dat het alweer 7 jaar geleden is had ik niet zo in de gaten!

Hoop dat de ouders van Mariska aan het langste end gaan trekken. Het mag wel eens klaar zijn.

Anoniem

Re: Neuroloog vervolgd om dood meisje na val paard

Link naar dit bericht Geplaatst: 12-03-10 19:54

7 jaar gaat zo snel, ik weet nog als de dag van gisteren dat ik hoorde wat er was gebeurd, toen afschuwelijk, en nu nog steeds krijg ik kippenvel als ik er aan denk.....

Hopelijk kan het binnenkort echt afgesloten worden, voor de ouders blijft het ook extra moeilijk op deze manier.

cocochanel

Berichten: 1120
Geregistreerd: 03-01-08

Re: Neuroloog vervolgd om dood meisje na val paard

Link naar dit bericht Geplaatst: 12-03-10 19:59

Hoop voor de ouders dat het snel afgesloten kan worden idd hier wil je niet 7 jaar zo mee geconfronteerd worden.. :(

Heb zelf ook een slecht verleden met het venlo's ziekenhuis..
ze hebben bij mij eens een gebrijzeld been niet gezien en me zo naar huis gestuurt met gips (zeiden dat het gebroken was!)
en me oma is er dood gegaan omdat ze teveel bloed in 1 keer hadden afgenomen.

NU lees ik dit weer,vind het echt vreselijk voor de ouders!

Vala

Berichten: 6728
Geregistreerd: 31-05-05
Woonplaats: Werkendam

Re: Neuroloog vervolgd om dood meisje na val paard

Link naar dit bericht Geplaatst: 13-03-10 09:27

Er zijn altijd meer kanten aan een verhaal...
Hopelijk voor de ouders kunnen ze het nu snel afsluiten. Want hier krijgen ze hun dochter ook niet mee terug..

Simbaa
Berichten: 4058
Geregistreerd: 17-12-04

Re: Neuroloog vervolgd om dood meisje na val paard

Link naar dit bericht Geplaatst: 13-03-10 09:31

Toch vind ik het een beetje raar dat hier veel mensen zijn die zeggen terecht, zonder het exacte verhaal van twee kanten te vertellen.
Mijn vader is ook neuroloog en ik weet van hem, dat het zeker bij deze specialisatie, heel lastig is om een zaak goed in te schatten.
Ik praat hier absoluut niks goed, maar ben ook benieuwd naar de andere kant van het verhaal.