Moderators: Neonlight, C_arola, Firelight, Sica, Dyonne, NadjaNadja, balance, Essie73

arno8 schreef:Hoe reageren de paarden als je ze op dezelfde manier benadert om een hoofdstel om te doen? Dus goed van tevoren afspreken hoe snel je loopt, of je ze in de ogen kijkt of niet, of je het hoofdstel voor je uit draagt of juist achter je rug houdt, etc.
En dan bij alle paarden exact hetzelfde proberen te doen. Dus als een paard wegloopt, gewoon doorlopen omdat je hetzelfde moet doen. Ik denk dat de gepensioneerde paarden vaker blijven staan dan de paarden die vaak worden gereden.
Liek_ schreef:Desondanks is het juist die variabele die het leuk maakt om te kijken naar de verschillen in het gedrag, we zitten dan ook meer in de richting te denken van; liggen de paarden in de ruinengroep vaker in de clinch met elkaar dan de paarden in de merriegroep (ik noem maar even wat)