Moderators: Neonlight, C_arola, Firelight, Sica, Dyonne, NadjaNadja, balance, Essie73

Tass schreef:Rustig doen en als die braaf is belonen...
Zo is het toen bij mij minder geworden
Puchje schreef:Jij komt in zijn ruimte, zijn stal, hij wilt dit verdedigen, geeft eigenlijk aan dat hij dominanter is dan jij. Maar met bijten komt hij juist ongevraagd in JOUW ruimte! Je moet hem dus leren dat hij pas in jouw ruimte mag komen als jij dat zegt (open houding, glimlachen). Ga eens midden in de stal staan met een halstertouw. Elke keer als hij in jouw ruimte komt, ga je jezelf met het touw slaan, van links naar rechts. Als je hem toevallig raakt, pech gehad, moet hij maar gaan. Elke keer als je hem ziet wegkijken, ontspannen of likken/kauwen, laat je het touw los. Als hij dan beleefd komt vragen of hij aandacht mag, haal je hem aan, dit is braaf. Als hij dan weer een hapje van je neemt, ga je weer met het touw om je heen slaan. Kans verkeken. Zo ga je net zo lang door totdat hij beleefd en zonder bijten je ruimte in komt.
Succes ermee!
ravado schreef:Puchje schreef:Jij komt in zijn ruimte, zijn stal, hij wilt dit verdedigen, geeft eigenlijk aan dat hij dominanter is dan jij. Maar met bijten komt hij juist ongevraagd in JOUW ruimte! Je moet hem dus leren dat hij pas in jouw ruimte mag komen als jij dat zegt (open houding, glimlachen). Ga eens midden in de stal staan met een halstertouw. Elke keer als hij in jouw ruimte komt, ga je jezelf met het touw slaan, van links naar rechts. Als je hem toevallig raakt, pech gehad, moet hij maar gaan. Elke keer als je hem ziet wegkijken, ontspannen of likken/kauwen, laat je het touw los. Als hij dan beleefd komt vragen of hij aandacht mag, haal je hem aan, dit is braaf. Als hij dan weer een hapje van je neemt, ga je weer met het touw om je heen slaan. Kans verkeken. Zo ga je net zo lang door totdat hij beleefd en zonder bijten je ruimte in komt.
Succes ermee!
Het hoeft niet per se in stal je kan dit ook doen in bijv. een round pen (longeerring), of een afgezet stuk van de bak. Ook kan je doormiddel van lichaamstaal vragen voorwaarts door de ring te gaan, of voor jou opzij te gaan als je dat vraagt. pak je touw en zwaai je die richting zijn kont en loop naar de plek waar het uiteinde van het touw ligt. Pak het touw weer en zwaai het weer richting zn kont en ga weer op die plek staan. Eigenlijk werkt het als een soort verlengstuk van je arm. Zo gaat je paard iedere keer opzij wanneer jij eraan komt, waardoor hij respect voor jou opbouwt. Ik hoop dat je hier wat mee kunt! suc6 ermee!