Ik begin ook altijd eerst erover heen hangen, dan wat stappen als je erover heen hangt. Dat wat meer bewegen als je erover heen hangt, ik leg dan ook een hand naast de singel en probeer er wat druk te zetten Dus effen hard aaien bij wijze van.
Dat een paar keer of paar dagen ligt helemaal aan het paard.
Dan als het goed gaat weer effe erover heen hangen en dan langezaam met hulp dat iemand jou voet geeft langzaam je been erover, probeer meteen je voet in de beugels te krijgen dat kan je je zit wat meer verlichten, en dan langzaam gaan zitten.
Gaat dat goed dan langzaam gaan stappen en dan wel je zit wat meer verlichten, en dan langzaam rustig gaan zitten. Als dat goed gaat ga je eens wat bewegen op het paard, je benen wat bewegen je kont bewegen dan eens op je linkerkant van je kont zitten en dan eens andere kant. Als dat goed gaat begin je met draven.
Blijf je paard gerust stellen dus met hem praten zodat zn aandacht bij jou blijfd.
Ik heb altijd een 2de persoon naast me die het paard aan een longeerlijn houd zodat hij niet te ver kan uitbreken.
Bij mij is het op die methode nog altijd goed gegaan
Soms kan je al de eerste dag gaan zitten soms heb je een paar daagjes nodig. Doe het nooit te lang. IK heb meestal een maximaal van een kwartier per keer er aan besteed. Dat is in het beging lang genoeg.
Succes ik hoop dat er wat aan hebt.