Moderators: Neonlight, C_arola, Firelight, Sica, Dyonne, NadjaNadja, balance, Essie73
.
.

MysticTinker schreef:Je ziet ook wel eens mensen die hun paard goed in het zweet hebben gereden, en dan met de vlakke hand een paar flinke meppen op de hals geven, als 'beloning', echt van die harde kletsen, dat lijkt me toch echt niet fijn voor een paard.
Qimm schreef:MysticTinker schreef:Je ziet ook wel eens mensen die hun paard goed in het zweet hebben gereden, en dan met de vlakke hand een paar flinke meppen op de hals geven, als 'beloning', echt van die harde kletsen, dat lijkt me toch echt niet fijn voor een paard.
Als een paard beweet is klinken de kletsen harder dan ze gegeven worden.

Cassidy schreef:Wat vind je zelf fijner? Klopjes of een aai/streling?
Ga er maar van uit dat het dan voor een paard net zo werkt.
. Ik geef paarden, en zeker mijn eigen paard, nooit een klopje, maar aai hem altijd. 
pearlie schreef:Cassidy schreef:Wat vind je zelf fijner? Klopjes of een aai/streling?
Ga er maar van uit dat het dan voor een paard net zo werkt.
Is persoonlijk, dus ook paardlijk....
Paardenvacht is denk ik iets minder gevoelig dan een mensenhuidje. Bovendien kan een schouderklopje best fijn zijn!
. Een paard is een prooidier, en kan en zal dat doorgaans anders opvatten.
Tuurlijk! Het is alleen wat je onder een schouderklopje verstaat. Als het betekend dat je kunstgebit eruit gemept wordt...moah, dan ga ik voor de kriebel. Maar een rustig klopje op de schouder of hals (denk aan de vlieg), zeker als het overgaat in een aai, moet kunnen.Citaat:Bovendien kan een schouderklopje best fijn zijn!
. Een paard is een prooidier, en kan en zal dat doorgaans anders opvatten.
[/quote]