Moderators: Neonlight, C_arola, Firelight, Sica, Dyonne, NadjaNadja, balance, Essie73

Donja schreef:Ik krijg niet duidelijk uit je verhaal of hij dit alleen met voer in de stal doet, of gewoon de hele tijd op stal?
Als hij het alleen met voer doet, is het dan niet een idee om de bovenluik te sluiten zolang hij voer heeft?
rozie schreef:Mijn bijrijdpaard doet hetzelfde, is 15 jaar oud en is bij zijn eigenaresse gekomen toen hij 3 jaar oud was, kwam uit een weiland bij een boer vandaan en heeft haar toen de eerste keer geschopt. Zij heeft hem daarop ook een trap gegeven en daarna heeft hij het nooit meer weer gedaan. Maar na al die jaren is het nog steeds zo dat als je bij zijn stal komt hij de oren plat in de nek heeft en heel boos en woest kijkt en als je hem niet kent denk je oei gevaarlijk paard. Hij is echter heel erg lief en ook als hij staat te eten kun je zo bij hem de stal in en eten weghalen en hem aaien en knuffelen dus eigenlijk niets aan de hand maar het ziet er in het begin wel wat vreemd uit.
Winddancer schreef:Toen mijn jong paard uit de opfok kwam, had hij ook voernijd.
Het bleef bij oren in de nek en dreigen, maar hij deed verder niks.
Ik heb het gewoon altijd genegeerd en er verder geen aandacht aan gegeven; uiteindelijk is het vanzelf over gegaan.
Winddancer schreef:Als ik het goed begrijp doet hij verder niks.
Zo lang hij verder niks doet zou ik het gewoon negeren.
Mijn 12 jarige kijkt ook heel lelijk, maar doet echt niks. Gewoon negeren en doen wat je doen wil en dan gaan de oortjes wel weer naar voren.
aerdenhout1 schreef:Tja, waarschijnlijk heeft dit dier moeten "vechten" voor zijn eten.
Wat ik met dit soort paarden of pony's doe, is als ze eten hebben erbij blijven staan. Hand in de voerbak, een aai over de hals en als de oren in de nek gaan en er word gedreigd, zeer streng toespreken. Gaan de oortjes weer naar voren dan ook lief stemmetje van de baas. Het kan even duren, en helemaal weg zal het waarschijnlijk nooit gaan, maar het kan een heel stuk beter worden.
shadow27 schreef:Een andere stal voor hem waar bijna niemand langs loopt denk ik wel dat hij dat prettig gaat vinden. En zoals hierboven het negeren en gewoon zo vaak mogelijk met hem bezig zijn ook in zijn stal misschien wordt het dan ook een stuk minder. Succes
. Citaat:hij doet het de hele dag in zijn stal
CharlyBrown schreef:Citaat:hij doet het de hele dag in zijn stal
misschien niet de hele dag op stal zetten??
Figadoro schreef:Gaat het er nou om dat hij voedernijd heeft, of heeft hij gewoon stalnijd ? Want daar zit nogal een verschil in.
ATE schreef:Figadoro schreef:Gaat het er nou om dat hij voedernijd heeft, of heeft hij gewoon stalnijd ? Want daar zit nogal een verschil in.
???????? stalnijd daar heb ik nog nooit van gehoord bestaat dat ook dan ??
. Figadoro schreef:ATE schreef:
???????? stalnijd daar heb ik nog nooit van gehoord bestaat dat ook dan ??
Stalnijd is dus wat jij beschrijft, hij doet vervelend in zijn stal.
Voernijd is wanneer het paard eten krijgt, is hij :
- gemeen tegen andere paarden (of zelfs agressief)
- Doet hij lelijk tegen jou zodra je aankomt met eten
- Stampt hij zowat alles inelkaar als hij merkt dat hij eten krijgt
Zoiets is voernijd, mijn pony had er verschrikkelijk veel last van. Ik heb het haar kunnen afleren...