Moderators: Coby, balance, Firelight, Dyonne, Neonlight, Sica, NadjaNadja, C_arola, Essie73
Gillbo schreef:Ik denk eerder dat jij onzeker bent geworden door de eerste pony en die onzeker overgebracht hebt op de andere pony.
Ik zou het eens proberen met grondwerk zodat jij de leider wordt en ze vertrouwen krijgen dat als jij zegt dat het kan dat het ook kan
Equitis schreef:agee schreef:Lekt er geen stroom de grond in rond de poort? Het kan nl zijn dat ze dan via de bodem een schok voelen.
Jaa dat zou misschien kunnen! Ik ga de stroom eens uitzetten en kijken of het dan verbeterd!
Maargoed, dat helpt jou niet...ben je alleen als ze er doorheen moeten? Is de bangste pony wel de leider van de twee? Dat heb ik namelijk met mijn paard en pony. Mijn pony staat onder mijn paard maar is nergens bang voor. Maar als mijn paard stopt, stopt hij ook. Best lastig soms. Maar als ik hem vastpak gaat het dan wel goed... mirrex schreef:Ga eens in de doorgang staan en voel of er wat gebeurd.. als paarden altijd door een doorgang gaan en opeens niet meer dan zegt dat iets.. bij ons lekte er ook stroom als je erover heen stapt is er geen prob maar owee als je de "aarde" raakt .. dat voelen de paarden ook .. dus ff checken of het dat niet is
Freya6 schreef:Eerst stroomlek uitsluiten.
De squeeze game van Parelli zou kunnen helpen.
Eerst even een stapje naar de poort toegaan, wachten op ontspanning en dan weg van de poort, dan kunnen ze verwerken dat de poort niet eng is, dan weer een stapje dichterbij tot pony grens aangeeft, aarzelt of stil gaat staan, wachten op ontspanning en dan weer weg. Zo kom je steeds een stapje verder en moet het uiteindelijk ontspannen lukken.
Paarden zijn van nature claustrofobisch dus door smalle (ook al vinden wij het niet smal) openingen gaan kan voor paniek zorgen. Je kunt het ook eerst simuleren door twee hindernissen te plaatsen en daar doorheen te gaan, later smaller maken etc.
Miscchien niet op een dag, want als je teveel pusht zal het niet gaan lukken.