Sinds een paar dagen ben ik bezig met grondwerk heb ik heel veel informatie gezocht op het internet zodat ik het zo goed mogelijk kan doen. Ik heb besloten om grondwerk te gaan doen omdat ze steeds meer gedragsproblemen krijgt vooral met de hengstigheid is het heftig.
Ze reageert heel heftig op andere paarden. Als ze een ander paard ziet word ze heel druk en duwt ze me aan de kant en schreeuwt alleen maar.
Dus besloten dat grondwerk misschien een goed idee zal zijn... dus toen ben ik aan de slag gegaan.
Het gaat op zich redelijk goed, alleen soms komt ze nog veel te dicht in mijn ruimte dan dat ik haar wil hebben. Ik vind dit een lastig punt.
Vandaag heb ik weer wat grondwerk gedaan en in het begin ging het slecht en bleef ik door gaan met de grondwerk, proberen duidelijk en consequent te zijn. We hebben een spiegel in de bak en ja hoor mevrouw zag haar zelf in de spiegel en weer hinniken en staart om hoog. Ze dacht echt dat dat een ander paard was
Nouja blijven door gaan en op het laatst ging het goed en had ik besloten dat ik zou stoppen. Toen kwam er een ander paard in de binnenbak en ja hoor ze was weer helemaal druk en hinniken, mij duwen. Ik probeer dan haar terug te zetten maar ze klettert even zo goed nog een keer in mijn ruimte om maar bij dat paard te komen. Maar als ze zo doet dan ziet ze me gewoon niet meer staan en luistert totaal niet meer. Dan baal ik zo dat het nou weer zo slecht moet afsluiten terwijl ik het goed had afgesloten. Dus buiten op het erf nog even door gegaan. Halthouden en achterwaarts etc. en toen kon ik het redelijk afsluiten maar niet perfect.
Ik wil het allemaal zo graag en ik doe er echt mijn best voor maar dan word mijn frustratie zo groot als het dan zo gaat.
Mijn merrie was ook echt extreem, ze reageerde op alles, en ging het liefst zelfs nog tegen een geopende staldeur of bezemsteel staan rijden...
Ik ben haar de kruiden van Moody Mare gaan geven, dat hielp bij mij super!